„Zapach Japonii” – wystawy malarstwa Jolanty Mazur
„Zapach Japonii” – wystawy malarstwa Jolanty Mazur
8 lipca 2026 (środa)
Godz. 18:00
Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11
Wystawa czynna od 8 do 31 lipca 2026 r.
Centrum Kultury Wilanów zaprasza na wernisaż malarstwa Jolanty Mazur zatytułowanej „Zapach Japonii”.
Artystka prezentuje cykl portretów kobiet, inspirowanych kulturą Japonii – kraju, który fascynuje autorkę swoją estetyką, tajemniczością i bogactwem tradycji. Wystawa jest opowieścią o pięknie, subtelności i wyjątkowości japońskiej kultury widzianej oczami malarki.
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi od lat rozwija swoją pasję do malarstwa, tworząc w technikach oleju, akrylu, akwareli oraz kolażu. Jest członkinią Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków i aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym. Jak sama podkreśla, jej twórczość jest próbą wyrażenia zachwytu nad światem i nieustannym poszukiwaniem własnej drogi artystycznej.
Wstęp wolny!
