Warsztaty modelarskie „Ocalić od zapomnienia II” dla dzieci
Wakacyjna modelarnia – warsztaty modelarskie „Ocalić od zapomnienia II – bohaterowie i szlaki polskiego oręża” dla dzieci w wieku 8+, młodzieży i dorosłych
24-27 sierpnia 2026 (poniedziałek-czwartek)
Godz. 11:00-12:30
Filia CKW w Miasteczku Wilanów, ul. Branickiego 17
Zapraszamy na wyjątkowy, czterodniowy cykl warsztatów modelarskich realizowanych w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia II – bohaterowie i szlaki polskiego oręża”.
Podczas zajęć uczestnicy stworzą własne profesjonalne modele historyczne, pracując od pierwszego do ostatniego dnia w tej samej grupie warsztatowej. Każde spotkanie będzie kolejnym etapem budowy – od przygotowania części i montażu, przez malowanie, aż po końcowe wykończenie modelu.
W trakcie warsztatów uczestnicy:
- poznają historię wybranych pojazdów i samolotów wykorzystywanych przez wojska alianckie i polskie oddziały;
- dowiedzą się, jaką rolę odegrały one w działaniach wojennych; poznają również historie wybitnych bohaterów polskiego oręża: Piotra Wysockiego, generała Stanisława Sosabowskiego, generała Władysława Andersa oraz generała Stanisława Kopańskiego;
- nauczą się podstaw pracy modelarskiej: składania, przygotowania elementów oraz malowania modeli.
Warsztaty mają charakter międzypokoleniowy i są skierowane zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. To doskonała okazja, aby połączyć naukę historii z rozwijaniem cierpliwości, precyzji i umiejętności manualnych.
Uczestnikom zapewniamy kompletne zestawy modeli, narzędzia i materiały modelarskie oraz opiekę instruktorów.
Warsztaty są częścią działań edukacyjnych Fundacji poMOC, których celem jest upowszechnianie wiedzy o historii Wojska Polskiego oraz budowanie zainteresowania historią poprzez działania twórcze i edukacyjne.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Zadanie współfinansowane ze środków Ministra Obrony Narodowej.
