Edit Content

Centrum Kultury Wilanów

ul. Kolegiacka 3,
02-960 Warszawa
e-mail: 
centrum@kulturawilanow.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 9:00 – 21:00

kom.: 668 417 228
tel.: 22 651 98 20

Przystanek poetycki

2.03.2025 (niedziela) 
Przystanek poetycki – twórczość Anny Świrszczyńskiej i Igora Herbuta
Marcin Januszkiewicz – poezja
Maja Anna Kowalska – śpiew
Andrzej Perkman – akompaniament
Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11
godz. 17:00

Po przerwie zimowej zapraszamy na Przystanek Poetycki i spotkanie z Marcinem Januszkiewiczem oraz Mają Anną Kowalską. On – absolwent i wykładowca na warszawskiej Akademii Teatralnej, a od trzech lat prowadzący zajęcia z interpretacji piosenki. Ona – studentka aktorstwa muzycznego warszawskiej Akademii Teatralnej, szkoląca swoje umiejętności m.in. pod czujnym okiem Januszkiewicza. Oboje, poza samą Akademią, łączy duża wrażliwość na prawdę. Dlatego nikogo nie powinny zdziwić wybory ich artystycznych przewodników na ten specjalny wieczór.

Poetyckim przystankiem dla Mai Anny Kowalskiej będzie twórczość Igora Herbuta, który od lat czaruje polski rynek muzyczny nie tylko charakterystycznym wokalem, lecz także przepełnionymi emocjami tekstami. Na mini recital Kowalskiej składa się kilka znanych publiczności utworów. Akompaniować jej będzie Andrzej Perkman – wybitny muzyk i kompozytor, również pracujący w Akademii Teatralnej.

Z kolei Marcin Januszkiewicz zdecydował się przedstawić widowni poezję Anny Świrszczyńskiej, swojej ulubionej, choć nieco zapomnianej i niedocenianej obecnie, poetki.
Dzięki takiemu połączeniu wieczór na pewno będzie obfitował w liryczne wzruszenia, szczere wyznania i piękny język emocji w najczystszej formie. Warto więc przystanąć i wsłuchać się w poezję słów i muzyki, którą artyści zaserwują zebranej na widowni publiczności.

Wejściówki w cenie 20 zł można nabyć w placówkach Centrum Kultury Wilanów oraz on-line od 17 lutego. Liczba miejsc jest ograniczona. Koncert został przeniesiony z września, w związku z czym bilety wówczas zakupiony zachowały ważność.

Data

02 mar 2025
Wygasło

Czas

17:00 - 18:00

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/Los_Angeles
  • Data: 02 mar 2025
  • Czas: 08:00 - 09:00

Lokalizacja

Filia w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji
Filia w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji
ul. Radosna 11, 02-956 Warszawa
Opening Hour
9.00 – 21.00

Przestrzeń spotkań i realizacji międzypokoleniowych działań twórczych.

Kategoria
Kod QR