Edit Content

Centrum Kultury Wilanów

ul. Kolegiacka 3,
02-960 Warszawa
e-mail: 
centrum@kulturawilanow.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 9:00 – 21:00

kom.: 668 417 228
tel.: 22 651 98 20

Strona główna Wydarzenia - Centrum Kultury Wilanów Klasyka Dzieciom: „W epoce baroku”

Klasyka Dzieciom: „W epoce baroku”

12.05.2024 (niedziela)
Klasyka Dzieciom: „W epoce baroku”
Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3
Godz. 13:00

Grupa artystyczna Muzyka Łączy zaprasza dzieci do świata epoki baroku…

Trwają przygotowania do balu z okazji wystawienia nowej opery. Anna Maria nie może doczekać się balu. Dziewczynka interesuje się muzyką i gra na klawesynie. Uwielbia obserwować i słuchać grających muzyków.

Historia Anny Marii zilustrowana zostanie muzyką z epoki baroku, usłyszycie takich kompozytorów jak: J.F. Haendel, J.S. Bach, A. Vivaldi. Dowiecie się, jakie zwyczaje panowały w epoce baroku, co tańczyło się na salonach oraz jaka moda panowała wśród pań i panów 🙂

Koncerty rodzinne w duchu idei „Klasyka Dzieciom” to połączenie opowieści i muzyki klasycznej. Podczas koncertu artyści i animatorzy zachęcają całe rodziny do aktywnego przeżywania muzyki, poprzez wspólne śpiewanie, ruszanie się i granie na instrumentach, a w finale wydarzenia powstaje nawet wspólna orkiestra!

Wystąpią:
Krzysztof Galbarczyk – klarnet
Eva Piłat – fortepian, prowadzenie
Anna Martyniuk-Tofiluk – fortepian, prowadzenie

Zespół artystyczny projektu MUZYKA ŁĄCZY tworzą:

Eva Piłat – urodziła się w Caracas w Wenezueli, gdzie ukończyła szkołę muzyczną II stopnia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Pianistka, akompaniatorka, muzykoterapeutka, pedagog muzyczny, autorka słuchowisk muzycznych dla dzieci. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą jako solistka i w zespołach muzyki kameralnej. Jest założycielką Evana Studio prowadzącego działalność pedagogiczną i muzykoterapeutyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych, tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY.

Anna Martyniuk-Tofiluk – pianistka, aranżerka, autorka słuchowisk i serii książek muzycznych dla dzieci GraMisie, twórczyni kanału YouTube AnnaPiano. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, związanych nie tylko z muzyką klasyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych, tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY.

Gościnnie wystąpi:
Krzysztof Galbarczyk – utalentowany klarnecista, absolwent PSM I st. im. K. Kurpińskiego oraz w ZPOSM nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie. Jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie klarnetu prof. dr. hab. Mirosława Pokrzywińskiego. Studiował również na Royal Danish Academy of Music w Kopenhadze u prof. Johna Krusego w ramach programu Erasmus . W 2022 roku otrzymał Stypendium Rektora UMFC za najwyższe wyniki. Krzysztof jest laureatem nagród z najwyższych stopni podium, a także wyróżnień i nagród specjalnych na wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach muzycznych i festiwalach takich jak: Festiwal Klarnetowy w Piotrkowie Trybunalskim, Międzynarodowy Festiwal Klarnetowy w Szczecinie, Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych w Warszawie, OPUS 2021 oraz Ogólnopolski Konkurs Muzyczny CEA, gdzie występował jako solista oraz kameralista. Uczestniczył również w kursach mistrzowskich oraz w licznych warsztatach. Jako muzyk orkiestrowy (nierzadko wykonujący zarówno partie klarnetu basowego) koncertował pod batutą dyrygentów takich jak: Marek Wroniszewski, Rafał Janiak, Tomasz Bugaj, Gabrielle Teychenne, Natalya Ponomarchuk, Christoph Gedschold, Adrian Varela m.in. w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Studiu Koncertowym S1, na Choriner Musiksommer Festival w Niemczech oraz w Sali Koncertowej byłej siedziby Duńskiego Radia, gdzie wraz z Copenhagen Philharmonic w listopadzie 2022 roku wykonał „Święto Wiosny” I. Strawińskiego. Krzysztof był również pierwszym klarnecistą Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO w 2019 roku, a w 2023 roku został przyjęty do Akademii Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Bilety w cenie 10 zł (dzieci) i 15 zł (dorośli) można nabyć w placówkach Centrum Kultury Wilanów oraz on-line od 6 maja. Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o wcześniejszy zakup biletów (do piątku włącznie) oraz punktualne przybycie na koncert!

Data

12 maj 2024
Wygsło

Czas

13:00 - 13:00

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: 12 maj 2024
  • Czas: 06:00 - 06:00

Lokalizacja

Centrum Kultury Wilanów
Centrum Kultury Wilanów
ul. Kolegiacka 3, 02-960 Warszawa
Godzina otwarcia
8:00 – 21:00
Strona WWW
https://kulturawilanow.pl/

Ośrodek edukacji artystycznej i animacji społeczno-kulturalnej zlokalizowany w samym sercu królewskiego Wilanowa.

Pogoda

Słonecznie
Słonecznie
26 °C
Wiatr: 22 Km/H
Wilgotność: 24 %
Odczuwalna: 25 °C
Kod QR