Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa malarstwa Joanny Sułek-Malinowskiej

18 marca 18:00 - 19:00

„Pole Obrazu”
Wystawa malarstwa Joanny Sułek-Malinowskiej
Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11
18.03.2022 (piątek), godz. 18.00 – wernisaż

Na przełomie marca i kwietnia zapraszamy do filii CKW przy ul. Radosnej 11 na wystawę malarstwa Joanny Sułek-Malinowskiej.

„Pole Obrazu” to zebrane fragmenty z życia artystki, przełożone na język koloru i światła – języka tworzącego umowną przestrzeń, pomagającego odzwierciedlić emocje towarzyszące jej w codziennych zmaganiach. Sylwetki najbliższych oraz wplecione postacie krążące na pograniczu jawy i snu pomagają je uspokoić i uporządkować. Nakładanie kolorów płaską, gładką plamą, przypominającą taflę lodu lub szkła, pozwala odbić lub zaabsorbować uczucia towarzyszące tym ulotnym chwilom, w których nastąpiło spotkanie. Porządek, czystość oraz oszczędność kompozycji redukują niepotrzebne bodźce, skupiając naszą uwagę na duchowym przekazie obrazu. (Tekst: Marcin Szałański)

Artystka urodziła się w 1969 r. w Bielsku-Białej. Ukończyła studia na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Cieszynie – filii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dyplom z malarstwa uzyskała pod kierunkiem prof. Alfreda Biedrawy, a pracę teoretyczną wykonała u dr. Witolda Iwanka (1995).

Wernisaż odbędzie się 18 marca o godz. 18.00.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
18 marca
Godzina:
18:00 - 19:00

Miejsce wydarzenia

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji
ul. Radosna 11
Warszawa, Mazowieckie Polska
+ Google Map

Organizator

Centrum Kultury Wilanów
Skip to content