Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

The Inward Moment – Człowiek wobec sacrum

19 października 16:30

„The Inward Moment”
„Człowiek wobec sacrum”
Wystawa fotografii Andrzeja Ziółkowskiego
Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3
19.10.2021 (wtorek), godz. 16.30 – spotkanie z autorem

W październiku w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 oraz na ogrodzeniu szkoły przy ul. Wiertniczej 26 prezentujemy wystawę twórczości fotograficznej Andrzeja Ziółkowskiego.

Artysta przez 20 lat pracował w międzynarodowym koncernie elektronicznym w Singapurze i tam zafascynował się barwną różnorodnością Azji Południowo-Wschodniej. Od 2005 r. zajmuje się fotografowaniem.

W marcu 2012 r. podczas kolejnej podróży fotograficznej po Indiach artysta dotarł do chrześcijańskiej aśramy Aanmodaya. Przy głównym ołtarzu w świątyni dostrzegł zbiór świętych pism mądrościowych. Odnalazł wśród nich książkę „Universal Wisdom” („Wieczysta mądrość religii świata”), napisaną przez angielskiego benedyktyna Bede Griffithsa.

Zainspirowany duchowym testamentem tego chrześcijańskiego mnicha „wyjścia poza ograniczenia kulturowe wielkich religii i znalezienie mądrości oraz filozofii, które pogodzą różnice i odsłonią jedność leżącą u podstaw ich różnorodności” – przemierzył kraje Azji Południowo-Wschodniej, Indie, Nepal i Tybet. Na fotografiach starał się uchwycić uniwersalny wymiar ludzkiej duchowości, bez względu na religijną przynależność.
Album „The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum” to owoc jego fotograficznych i duchowych peregrynacji.

19 października o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie z autorem, który osobiście oprowadzi po wystawie.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
19 października
Czas:
16:30

Miejsce

Kolegiacka 3
ul. Kolegiacka 3
Warszawa, Mazowieckie 02-608 Polska
+ Google Map
Skip to content