Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Pejzaż polski”

9 listopada 16:30

„Pejzaż polski”
Jarosław Filipek – malarstwo
Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3
9.11.2021 (wtorek), godz. 16.30 – wernisaż
W listopadzie zapraszamy do galerii Taras Sztuki CKW na wystawę malarstwa akwarelowego Jarosława Filipka.

Artysta ukończył architekturę na Politechnice Warszawskiej oraz Warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Malarstwo i rysunek studiował w pracowniach Franciszka Maśluszczaka, Andrzeja Bieńkowskiego, Jacka Sempolińskiego oraz Henryka Dąbrowskiego. Mieszka i tworzy w Izabelinie w Puszczy Kampinoskiej oraz w andaluzyjskim Jerez de la Frontera. Swoje prace realizuje cyklami. Zauroczenie pejzażem szczególnie widoczne jest w malarstwie akwarelowym.

PEJZAŻ POLSKI to notatnik z wypraw po Polsce, malarskie wspomnienia z miejsc fascynujących urodą natury. Akwarele przesycone są światłem i nastrojem. Prace charakteryzuje wnikliwa obserwacja przyrody w różnych porach roku, refleksyjny, nostalgiczny nastrój, wyrażający tęsknotę artysty do dziewiczej natury. Pejzaż jest dla Jarosława Filipka nieustanną fascynacją.
Na wystawę składają się malarskie opowieści z różnych zakątków Polski. Artysta maluje zarówno rozległe, panoramiczne widoki, jak i z wyczuciem wykadrowane fragmenty, ukazujące pojedyncze motywy pejzażowe. Część prac to widoki z Puszczy Kampinoskiej, miejsca gdzie artysta mieszka i pracuje. Możemy oglądać park narodowy z różnorodnymi krajobrazami: wydmami, mokradłami, łąkami, rozlewiskami i strumieniami. W naturalnej przyrodzie widzi najdoskonalszy stan pierwotny. Namawia nas do zatrzymania się i kontemplacji piękna, które nas otacza.

Wernisaż odbędzie się 9 listopada o godz. 16.30.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
9 listopada
Czas:
16:30

Miejsce

Kolegiacka 3
ul. Kolegiacka 3
Warszawa, Mazowieckie 02-608 Polska
+ Google Map
Skip to content