Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Pastele” – malarstwo Elżbiety Czyż

4 października 17:30

„Pastele” – malarstwo Elżbiety Czyż
Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11
4.10.2021 (poniedziałek), godz. 17.30 – wernisaż

Od 4 do 15 października można oglądać wystawę malarstwa Elżbiety Czyż.

Elżbieta Czyż jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, z zawodu geodetką. W 2005 r. zaczęła się uczyć malarstwa u artystów plastyków związanych z Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Próbowała różnych technik malarskich: akwarela, olej i akryl. Kiedy rozpoczęła naukę malarstwa u pani Heleny Płoszaj-Wodnickiej, poznała suchy pastel. Ta technika stała się jej ulubioną. Jej wybór ułatwiły zresztą znajomość rysunku odręcznego i technicznego oraz wykonywany zawód geodety.
Mistrzem mającym decydujący wpływ na ukształtowanie postawy artystycznej pani Elżbiety był Krzysztof Krzych – grafik, artysta-malarz i pastelista.
Pani Elżbieta zawsze wnikliwie studiuje technologie malarstwa, eksperymentuje z podłożem malarskim, dobiera medium, kredki i doskonali swój warsztat. Pastele zmieniły jej sposób malowania. Pozwalają pracować w miękkiej, realistycznej manierze, a fakt, iż maluje palcami, sprawia, że jej prace są bardziej osobiste. Zachętą do pracy są obserwacje prac dawnych i współczesnych pastelistów. Ulubione tematy malarskie pani Elżbiety to martwa natura, kwiaty i pejzaż.

Wernisaż odbędzie się 4 października o godz. 17.30.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
4 października
Czas:
17:30

Miejsce

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji
ul. Radosna 11
Warszawa, Mazowieckie Polska
+ Google Map
Skip to content