Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mała pszczoła w wielkim mieście

26 czerwca 14:00 - 17:00

„Bliżej Vogla 2022: Twórcze KLIMA-TY”
Filia CKW na Zawadach, plac Vogla 62

Od kwietnia do października w Centrum Kultury Wilanów realizuje projekt edukacyjno-artystyczny poświęcony środowisku naturalnemu i przyrodzie: „Bliżej Vogla 2022: Twórcze KLIMA-TY”. Wszystkie działania są finansowane w ramach programu „Kultura blisko domu” z Funduszu Edukacji Kulturalnej m.st. Warszawa.

-26.06( niedziela) Gra terenowa “Mała pszczoła w wielkim mieście” godz. 14.00 – 17.00
W ramach zadania zostaną przygotowane i przeprowadzone warsztaty edukacyjne w formie gry terenowej pt. „Mała pszczoła w wielki mieście”. Zajęcia będą skierowane do rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat, do osób dorosłych oraz do wszystkich zainteresowanych, wliczając w to osoby z niepełnosprawnościami, mieszkające w odległości 15 min. spaceru od filii Centrum Kultury Wilanów na Placu Vogla, a ich głównym celem będzie zachęcenie uczestników do poznania fascynującego świata pszczół oraz zwrócenia uwagi na to, dlaczego i w jaki sposób należy chronić te niezwykłe stworzenia. W pierwszej części warsztatów rodziny pokonają 1,5-godzinną trasę, w czasie której poznają budowę i zwyczaje owadów pszczołowatych. Dowiedzą się, gdzie pszczoły mieszkają, czym się odżywiają, jakie gatunki roślin stanowią ich przysmaki oraz jakie zagrożenia czyhają na nie w mieście. Odkryją, co wspólnego mają pszczoły z bioróżnorodnością oraz przekonają się, co by się stało, gdyby nagle na świecie zabrakło tych cennych owadów. Jednym z głównych elementów gry będzie zdobycie przez uczestników wiedzy dotyczącej sposobów ochrony dzikich pszczół zamieszkujących miejskie tereny.
Druga część warsztatów będzie sprawdzianem zdobytej wiedzy oraz aktywnym działaniem na rzecz ochrony pszczół. Uczestnicy zajęć zostaną zaangażowani w utworzenie kompozycji kwietnych oraz zbudowanie domków dla owadów. Do wykonania zadania uczestnicy otrzymają niezbędne materiały i będą pracować całymi rodzinami. Każda z rodzin wykona w ten sposób miejsce przyjazne zapylaczom, które zabierze do swojego domu. Zdobyta podczas warsztatów wiedza oraz umiejętności posłużą mieszkańcom do tego, by zainspirować swoich sąsiadów do tworzenia podobnych miejsc w swoim otoczeniu.
Zapisy na warsztaty od 6.06 w placówkach i strefa działanie w ramach projektu : Bliżej Vogla 2022: Twórcze Klima-TY”

Udział we wszystkich wydarzeniach projektu jest bezpłatny! Projekt uzyskał finansowanie z Funduszu Edukacji Kulturalnej m.st. Warszawa.

Wstęp wolny

Szczegóły

Data:
26 czerwca
Godzina:
14:00 - 17:00

Miejsce wydarzenia

Plac Vogla
plac Vogla 62
Warszawa, Polska
+ Google Map
Skip to content