Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lokalni podróżnicy

2 kwietnia 10:00

2.04.2023 (niedziela) Lokalni podróżnicy
Łowy w dawnym Wilanowie – jak pozyskiwano dziczyznę i ryby? – Jezioro Powsinkowskie i Morysin
Start: filia CKW na placu Vogla
Godz. 10:00

Wiosną w Centrum Kultury Wilanów odbywa się cykl spacerów krajoznawczo-turystycznych. Zabawa poprzez którą dzieci, młodzież i dorośli poznają tereny dzielnicy Wilanów. Poprzez spacery w najbliższej okolicy dzieci poznają fascynujący świat historycznych postaci i miejsc. Uczestnicy nabywają też umiejętność czytania mapy, korzystania z kompasu oraz rozpoznawania podstawowych gatunków roślin występujących w naszej dzielnicy.

Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, które od 20 marca przyjmujemy w placówkach CKW oraz na stronie: www.strefazajec.pl.

Wycieczki poprowadzi Piotr Celej. To licencjonowany przewodnik na Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku. Przez 20 lat zorganizował oraz stworzył scenariusze ponad 60 imprez historycznych. Współpracował z kilkudziesięcioma instytucjami kultury w Polsce i na świecie – Muzeum Gdańska, Centrum Hevelianum, Biblioteka Oliwska, Muzeum Techniki, Narodowe Muzeum Morskie, Muzeum im. K. Puławskiego Warka, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Zamek w Liwie, Galeria Sztuki Warzywniak, FaktoriaRzymska Pruszcz Gdański, itd. Od ponad 15 lat zajmuje się publicystyką z zakresu turystyki pieszej i rowerowej. Jest autorem kilkunastu tras pokazujących piękno lokalnej Polski.

Szczegóły

Data:
2 kwietnia
Godzina:
10:00

Miejsce wydarzenia

Plac Vogla
plac Vogla 62
Warszawa, Polska
+ Google Map
Skip to content