Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lokalni podróżnicy – zwiedzaj i poznawaj Wilanów

12 marca 11:00

12.03.2023 (niedziela)
Lokalni podróżnicy – zwiedzaj i poznawaj Wilanów
„Śladami torów – czyli z dziejów kolejki wilanowskiej i tramwaju” (start: CKW, ul. Kolegiacka 3)
Godz. 11:00

Wiosną w Centrum Kultury Wilanów odbędzie się cykl spacerów krajoznawczo-turystycznych. Zabawa, poprzez którą dzieci, młodzież i dorośli poznają tereny dzielnicy Wilanów. Poprzez spacery w najbliższej okolicy dzieci poznają fascynujący świat historycznych postaci i miejsc. Uczestnicy nabędą też umiejętność czytania mapy, korzystania z kompasu oraz rozpoznawania podstawowych gatunków roślin występujących na naszej dzielnicy.

W marcu udamy się śladami torów, czyli poznamy dzieje kolejki wilanowskiej i tramwaju. Start spod Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3.

Wycieczki poprowadzi Piotr Celej. To licencjonowany przewodnik na Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku. Przez 20 lat zorganizował oraz stworzył scenariusze ponad 60 imprez historycznych. Współpracował z kilkudziesięcioma instytucjami kultury w Polsce i na świecie: Muzeum Gdańska, Centrum Hevelianum, Biblioteka Oliwska, Muzeum Techniki, Narodowe Muzeum Morskie, Muzeum im. K. Puławskiego Warka, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Zamek w Liwie, Galeria Sztuki Warzywniak, Faktoria Rzymska Pruszcz Gdański, itd. Od ponad 15 lat zajmuje się publicystyką z zakresu turystyki pieszej i rowerowej. Jest autorem kilkunastu tras pokazujących piękno lokalnej Polski.

Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, które przyjmujemy w placówkach CKW oraz na stronie: www.strefazajec.pl.

Szczegóły

Data:
12 marca
Godzina:
11:00

Miejsce wydarzenia

Kolegiacka 3
ul. Kolegiacka 3
Warszawa, Mazowieckie 02-960 Poland
+ Google Map
Skip to content