Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kobiety ’44 – spektakl teatralny

5 sierpnia 19:00 - 20:30

“Kobiety ’44” – spektakl teatralny
Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3
5.08.2022 (piątek), godz. 19.00

BRAK WEJŚCIÓWEK NA WYDARZENIE

Z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Centrum Kultury Wilanów zaprasza mieszkanki i mieszkańców Wilanowa na wyjątkowy, okolicznościowy spektakl.
„Kobiety ‘44 – Powstanie Warszawskie oczami jego uczestniczek” to projekt artystyczny, którego celem jest zachowanie pamięci o Powstańcach Warszawskich. Jest to montaż słowno-muzyczny, który powstał na podstawie świadectw przebiegu Powstania Warszawskiego, historycznych i fabularyzowanych oraz fragmentów książki Agnieszki Cubały „Kobiety ’44. 44 prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie”.

Poruszające powstańcze świadectwa przedstawią wybitne aktorki trzech pokoleń. Zobaczycie Państwo na jednej scenie: Jadwigę Jankowską-Cieślak, Ewę Dałkowską, Dominikę Ostałowską, Aleksandrę Justę, Karolinę Brodacką oraz Zuzannę Saporznikow. Słowo dopełni muzyka na żywo w opracowaniu Mateusza Dębskiego i w wykonaniu Olgi Lisieckiej, która zaśpiewa utwory oparte na poezji Anny Świrszczyńskiej.

Projekt zrealizowała Fundacja Rotunda, dofinansowanie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bezpłatne wejściówki od 1 sierpnia można otrzymać w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3, w godzinach pracy Centrum.

Szczegóły

Data:
5 sierpnia
Godzina:
19:00 - 20:30

Miejsce wydarzenia

Kolegiacka 3
ul. Kolegiacka 3
Warszawa, Mazowieckie 02-960 Poland
+ Google Map

Organizator

Centrum Kultury Wilanów
Skip to content