Wilanowski Instytut Muzyczny – INAUGURACJA
4.10.2025 (sobota)
Wilanowski Instytut Muzyczny
Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11
Godz. 10:00-11:30 – I wykład: „Moniuszko jakiego (nie)znamy. Życie, twórczość i znaczenie „ojca opery narodowej”
Godz. 11:30-12:15 – sesja posterowa
Godz. 12:15-13:45 – II wykład – laboratorium muzyczne: „Sztuka transkrybowania na akordeon koncertowy”.
I wykład dr. hab. Ignacego Zalewskiego: „Moniuszko jakiego (nie)znamy. Życie, twórczość i znaczenie „ojca opery narodowej”
Co to dziś dla nas znaczy „ojciec opery narodowej”?
Ignacy Zalewski – kompozytor, profesor UMFC, popularyzator muzyki i autor monografii Moniuszko (PWM, 2022) – opowie o twórczości Stanisława Moniuszki z nowej perspektywy. Zalewski to ceniony twórca młodego pokolenia, laureat 20 nagród kompozytorskich, profesor i prorektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, którego utwory wykonywane były w najważniejszych polskich salach koncertowych, w większości krajów Europy oraz w USA, Japonii, Wietnamie i Singapurze. O muzyce pisze i mówi z pasją – m.in. w „Ruchu Muzycznym”, Polskim Radiu czy na łamach magazynu „Presto.
II wykład i pokaz muzyczny prof. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak: „Sztuka transkrybowania na akordeon koncertowy”.
Czy akordeon może zabrzmieć jak cała orkiestra?
Przekonaj się podczas wyjątkowego spotkania z prof. Elwirą Śliwkiewicz-Cisak – wirtuozką, która koncertowała na całym świecie, w tym w najbardziej prestiżowej Carnegie Hall w Nowym Jorku
Czeka nas fascynujący wykład połączony z prezentacją na żywo – idealny dla miłośników muzyki i ciekawych brzmień.
Koszt: 100 zł / dzień wykładowy
Obowiązują wcześniejsze zapisy w placówkach Centrum Kultury Wilanów oraz na www.strefazajec.pl.
