Nie mam czasu na niemiłość
14.02.2026 (sobota)
„Nie mam czasu na niemiłość” – wystawa fotografii Tomka Sikory
Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3
Wernisaż – godz. 17:00
Wystawa czynna do 3.03.2026 r.
Tytuł wystawy „Nie mam czasu na niemiłość” jest hasłem odbijanym na ścianach miasta metodą szablonu. Autor napisu pozostaje anonimowy – kluczowe jest samo przesłanie, szczególnie aktualne we współczesnych czasach. Miłość zostaje tu ukazana jako jedyna broń przeciwko złu i okrucieństwu.
Prezentowane fotografie zatrzymują ulotne momenty czułych relacji międzyludzkich — gesty, spojrzenia i emocje, które w codziennym pośpiechu często umykają uwadze. W natłoku bolesnych wydarzeń obrazy te przynoszą chwilę refleksji, wytchnienia i emocjonalnego ukojenia.
O autorze:
Tomek Sikora – fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz ponad 100 wydawnictw autorskich. Wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany Fotografem Reklamowym Roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat.
Wstęp wolny!
