Edit Content

Centrum Kultury Wilanów

ul. Kolegiacka 3,
02-960 Warszawa
e-mail: 
centrum@kulturawilanow.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 9:00 – 21:00

kom.: 668 417 228
tel.: 22 651 98 20

  1. Home
  2. Koncerty
  3. Śladami muzyki filmowej – HENRYK MIŚKIEWICZ
Plakat na koncert Henryka Miśkiewicza, który odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 18:00 w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji przy ulicy Radosnej 11. Bilety w cenie 20zł do nabycia w placówkach Centrum Kultury Wilanów

Śladami muzyki filmowej – HENRYK MIŚKIEWICZ

Data wydarzenia: 20 kwietnia, godz. 18:00

20.04.2024 (sobota), godz. 18:00
Ścieżkami muzyki filmowej. Henryk Miśkiewicz
Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11

Koncert w wykonaniu kwartetu Henryka Miśkiewicza składa się z autorskich aranżacji  tematów kultowych polskich filmów. Lider wybrał te, które w większości osobiście nagrywał. Jest to podróż sentymentalna w nowej, jazzowej odsłonie. Przy okazji artysta składa hołd kompozytorom wnoszącym swój znaczący wkład do polskiej kinematografii. Należy zaznaczyć, że na wielu ścieżkach dźwiękowych słychać charakterystyczne brzmienie saksofonu Henryka Miśkiewicza.

Do swojego zespołu lider zaprosił najwybitniejszych muzyków polskich, z których Sławomir Kurkiewicz i Michał Miśkiewicz święcą triumfy na najbardziej prestiżowych scenach jazzowych całego świata od wielu lat. Wojciech Majewski (pianista, kompozytor, pedagog)  idealnie dopełnia brzmienie kwartetu, ponieważ sam zaskakuje wciąż nowymi pomysłami na interpretacje znanych utworów z kręgu muzyki poetyckiej i klasycznej.

Wykonawcy:
Henryk Miśkiewicz – saksofony
Wojciech Majewski – fortepian
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
Michał Miśkiewicz – perkusja

 

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w placówkach CKW oraz on-line od 15 kwietnia.