„KOLAŻ SZYMBORSKIEJ” – WILANOWSKI KONKURS DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

Uczniów szkół wilanowskich oraz dorosłych zaprosiliśmy do udziału w konkursie na kolaż inspirowany wyklejankami Wisławy Szymborskiej.

Przypadająca w tym roku 100. rocznica urodzin i wybór przez Senat RP poetki i noblistki Wisławy Szymborskiej na jedną z patronek 2023 roku stała się świetną okazją do zainteresowania się jej bogatą twórczością i życiem. Wisława Szymborska jest znana dzięki swojej poezji. Jednak gdy nie pisała, tworzyła kolaże, które sama nazywała „wyklejankami”. Wyklejanki wysyłała do przyjaciół zamiast kartek pocztowych – z życzeniami noworocznymi, z okazji urodzin i imienin, ale i bez okazji. Jej prace to połączenie słów i obrazów w dowcipny, ironiczny i nieoczywisty sposób.

LAUREACI KONKURSU:
1. Sophie Eull – 13 lat
2. Konstancja Black – 12 lat
3. ex aequo:
– Gloria Rejmer – 9 lat
– Sara Rejmer – 11 lat
– Bruno Rejmer – 13 lat

Wyróżnienia:

– Natalia Jędrzejczyk – 7 lat
– Tymoteusz Kusior – 9 lat
– Zofia Pawłowska – 12 lat
– Matylda Biernacki – 12 lat
– Georgia Cavalco – 12 lat
– Marianna Felczyńska – 12 lat
– Zuzanna Ustach – 13 lat
– Maria Balcerzyk – 13 lat
– Margaret Viarenich – 15 lat

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim za przygotowane na konkurs prace!!!

Zapraszamy do oglądania wystawy pokonkursowej, która prezentowana będzie na ogrodzeniu Zespołu Szkół nr 79 od strony ulicy Kolegiackiej oraz w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 (II piętro).

Uroczystego otwarcia wystawy dokona Michał Rusinek, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, 9 maja o godz. 15:30. Wtedy też nastąpi wręczenie nagród!

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy

Skip to content