„Bliżej Vogla 2022: Twórcze KLIMA-TY”
Filia CKW na Zawadach, plac Vogla
Od kwietnia do października w Centrum Kultury Wilanów realizować będziemy projekt edukacyjno-artystyczny poświęcony środowisku naturalnemu i przyrodzie: „Bliżej Vogla 2022: Twórcze KLIMA-TY”.
W ramach projektu będziecie mogli wziąć udział w warsztatach kreatywnych „W plener z Kólturką”, cyklu spacerów rodzinnych „Zaangażowani w przyrodę”, spotkaniach fotograficznych „Ptasie fotosafari nad Wisłą” oraz w grze terenowej „Mała Pszczoła w Wielkim Mieście”.
W czerwcu zapraszamy na:
👉 2.06 (czwartek) – godz. 19.00-21.00 – warsztaty kreatywne „W plener z Kólturką” dla młodzieży w wieku 12-17 lat
Zajęcia opierają się na nowym trendzie artystycznym: art recyklingu, upcyklingu i land arcie. Młodzi ludzie nauczą się, jak wykorzystać swój potencjał twórczy i realnie przyczynić się do zmniejszenia trendu „konsumpcji”; przekonają się, że używane przedmioty mogą zyskać drugie życie. Korzystając z zasobów własnej kreacji, zmienią przeznaczenie używanych przedmiotów i odkryją ich nowe zastosowanie.
Zapisy na warsztaty przyjmujemy w placówkach Centrum Kultury Wilanów oraz przez stronę: www.strefazajec.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.
👉 26.06 (niedziela) – godz. 10.00 – wernisaż zdjęć powstałych podczas warsztatów „Ptasie fotosafari nad Wisłą”
👉 26.06 (niedziela) – godz. 14.00-17.00 – rodzinne warsztaty edukacyjne w formie gry terenowej pt. „Mała pszczoła w wielki mieście” (dzieci od lat 6, młodzież i dorośli)
Głównym celem jest zachęcenie uczestników do poznania fascynującego świata pszczół oraz zwrócenia uwagi na to, dlaczego i w jaki sposób należy chronić te niezwykłe stworzenia.
W pierwszej części zajęć rodziny pokonają 1,5-godzinną trasę, w czasie której poznają budowę i zwyczaje owadów pszczołowatych. Dowiedzą się, gdzie pszczoły mieszkają, czym się odżywiają, jakie gatunki roślin stanowią ich przysmaki oraz jakie zagrożenia czyhają na nie w mieście. Odkryją, co wspólnego mają pszczoły z bioróżnorodnością oraz przekonają się, co by się stało, gdyby nagle na świecie zabrakło tych cennych owadów. Jednym z głównych elementów gry będzie zdobycie przez uczestników wiedzy dotyczącej sposobów ochrony dzikich pszczół zamieszkujących miejskie tereny.
Druga część spotkania to sprawdzian zdobytej wiedzy oraz aktywne działanie na rzecz ochrony pszczół. Uczestnicy stworzą kompozycje kwietne oraz zbudują domki dla owadów. Każda z rodzin wykona w ten sposób miejsce przyjazne zapylaczom, które zabierze do swojego domu. Zdobyta podczas warsztatów wiedza oraz umiejętności posłużą mieszkańcom do tego, by zainspirować swoich sąsiadów do tworzenia podobnych miejsc w swoim otoczeniu.
Zapisy na warsztaty przyjmujemy od 13 czerwca w placówkach Centrum Kultury Wilanów oraz przez stronę: www.strefazajec.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.
Udział we wszystkich wydarzeniach projektu jest bezpłatny❗
Projekt realizowany jest ze środków Biura Edukacji Kultury m.st. Warszawy z Funduszu Edukacji Kulturalnej 2022 w Dzielnicy Wilanów.