Bliżej Vogla 2023 – TwórzMy dialog

18.05.2023 (czwartek) – LAND ART
TwórzMy Kulturkę – warsztaty dla młodzieży w wieku 12+
Filia CKW na Zawadach, plac Vogla
Godz. 19:00-21:00

Zapraszamy na spotkanie o charakterze stacjonarno-plenerowych warsztatów twórczych. Ich celem jest zaangażowanie młodzieży w działania artystyczne rozwijające twórczy potencjał w dialogu z dziedzictwem kulturowym Urzecza. Zajęcia opierają się na różnych kierunkach sztuki.

Zapisy w placówkach Centrum Kultury Wilanów oraz na stronie: www.strefazajec.pl.

21.05.2023 (niedziela)
Twórczy etnobazar na Zawadach
Filia CKW na Zawadach, plac Vogla 62
Godz. 11:00-15:00

Filia Centrum Kultury Wilanów na Zawadach zaprasza do wspólnego odkrywania niezwykle bogatej historii, tradycji i dziedzictwa kulturowego mikroregionu Urzecza. Podczas spotkania poszukamy połączeń tradycji z nowoczesnością, będzie okazja do odkrywania własnego potencjału twórczego, a przede wszystkim twórczego dialogu z dziedzictwem kulturowym.

W programie m.in.:
• wernisaż malarstwa Przemysława Chochoła
• sąsiedzkie śniadanie urzeczańskie inspirowane tradycyjnymi przepisami
• rodzinne warsztaty tańców polskich
• rodzinne warsztaty twórcze inspirowane rękodziełem i rzemiosłem Urzecza
• występ zespołu ludowego
• animacje dla dzieci

Wstęp wolny!

28.05.2023 (niedziela)
„Widoki różnorodne” – rodzinny spacer przyrodniczo-artystyczny w ramach projektu „Kreatywni z natury” – dla dzieci od lat 6, młodzieży i dorosłych
Miejsce zbiórki: Park Kultury w Powsinie – przy pętli autobusu nr 519
Godz. 11:00

Każdego dnia możemy zaobserwować w przyrodzie sceny niczym z filmu, w których aktorami pierwszego planu są rośliny i zwierzęta. Widziane przez nas historie pozostają w naszej pamięci, a także mogą stać się inspiracją do twórczego działania.

Podczas warsztatu „Widoki różnorodne” przeniesiemy się do świata przyrody i wcielimy w zwierzęce postaci, by na własnej skórze doświadczyć leśnej przygody. Ta edukacyjna zabawa stanie się początkiem tworzenia przez uczestników pamiątkowej fotoopowieści, w której motywem przewodnim będzie życie dzikich zwierząt. W czasie naszych twórczych działań zapoznamy się z podstawami opowiadania filmowego oraz przyglądniemy się z bliska wybranym mieszkańcom lasu. Nad przebiegiem procesu twórczego będzie czuwała scenarzystka filmowa oraz edukator przyrody.

Zapisy w placówkach CKW oraz na stronie: www.strefazajec.pl.

Udział we wszystkich wydarzeniach projektu jest bezpłatny❗

Projekt realizowany jest ze środków Biura Edukacji Kultury m.st. Warszawy z Funduszu Edukacji Kulturalnej 2023 w Dzielnicy Wilanów.

Skip to content