Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej – koncert kolędowy

Styczeń 6 @ 16:00

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej – koncert kolędowy
Świątynia Opatrzności Bożej, ul. Hlonda 1
6.01.2019 (niedziela), godz. 16.00

Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, Centrum Kultury Wilanów i Parafia Opatrzności Bożej zapraszają na koncert kolędowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej powstał w 1951 roku. Przez ponad pół wieku śpiewający i tańczący studenci zaprezentowali swoje umiejętności przed milionem widzów niemal z całego świata. Wyjątkowa struktura zespołu składającego się z „tańczącego chóru”, „śpiewającej grupy tanecznej” oraz pełnej pasji i energii studenckiej kapeli sprawia, że każdy koncert jest odmienny, każdy dostrojony do czasów, zwyczajów, tradycji, potrzeby i wynikający z artystycznej inspiracji. W aktualnym repertuarze obok tańców narodowych i kompozycji z różnych regionów Polski zespół przedstawia widowiska opisujące życie przedwojennego Lwowa i dawnej Warszawy, spektakle oparte na polskich zwyczajach ludowych oraz przedstawienia z wykorzystaniem kolęd i pieśni patriotycznych.
Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zdobył wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Jednak najważniejszym osiągnięciem jego artystycznej pracy jest nieustannie powiększające się grono Polaków dumnych ze swego dziedzictwa narodowego oraz ludzi zakochanych w polskim folklorze.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
Styczeń 6
Czas:
16:00

Miejsce

Świątynia Opatrzności Bożej
Hlonda 1
Warszawa, Polska
+ Google Map