Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

XII Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie im. Macieja Paderewskiego

Sierpień 21 @ 00:00 - Sierpień 28 @ 00:00

XII Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie im. Macieja Paderewskiego
Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3
21-28.08.2018

Jak co roku w drugiej połowie sierpnia w Wilanowie spotkają się wybitni pedagodzy – soliści i kameraliści – oraz młodzi adepci sztuki muzycznej ze szkół i uczelni całego świata.

Klasy mistrzowskie poprowadzą pedagodzy polskich i zagranicznych uczelni muzycznych: prof. Wojciech Świtała (fortepian), Waldemar Wojtal (fortepian), Maja Nosowska (kameralistyka fortepianowa), Ewa Iżykowska-Lipińska (śpiew), Izabela Kłosińska (śpiew), Włodzimierz Zalewski (śpiew), Maria Peradzyńska-Filip (flet), Mariusz Patyra (skrzypce), Stefan Tarara (skrzypce) oraz Tomasz Strahl (wiolonczela).

24 sierpnia – o godz. 19.00 – w Pałacu w Wilanowie koncert galowy zagrają mistrzowie – pedagodzy Kursów, zaś 28 sierpnia – o godz. 19.00 – wystąpią najlepsi uczestnicy warsztatów.

Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie po raz pierwszy odbyły się w 2006 r. Ich inicjatorem i kierownikiem artystycznym był prof. Maciej Paderewski, wybitny pianista i kameralista, pedagog warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego i ZPSM nr 4. Po śmierci Profesora w 2010 r. kolejne edycje Kursów poświęcone zostały Jego pamięci. Od 2013 r. Kursy odbywają się w siedzibie Centrum Kultury Wilanów. W dotychczasowych jedenastu edycjach udział wzięło kilkuset młodych muzyków.

Więcej informacji: www.fundacjaedukacjikulturalnej.pl.

Szczegóły

Start:
Sierpień 21 @ 00:00
Koniec:
Sierpień 28 @ 00:00

Miejsce

Kolegiacka 3
ul. Kolegiacka 3
Warszawa, Mazowieckie 02-608 Polska
+ Google Map