Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wzdłuż Wisły – koncert PROMNI

Listopad 18, 2017 @ 6:00 pm - 7:30 pm

Wstęp wolny!

Koncert „Wzdłuż Wisły” – na zakończenie Roku Wisły.

Zapraszamy na koncert w wykonaniu Ludowego Zespołu Artystycznego PROMNI z SGGW.

18 listopada, godz. 18:00.

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11

Wstęp wolny!

 

Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI to grupa studentów zafascynowanych tańcem i folklorem polskim. Powstał przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1972 roku z inicjatywy studentów oraz Zofii Solarzowej, której imię nosi po dziś dzień.

Dzisiaj w zespole tańczy i śpiewa około 100 studentów SGGW i innych warszawskich uczelni wyższych, zaś w skład kapeli wchodzą zawodowi muzycy na stałe związani z mazowieckimi instytucjami kultury. Repertuar zespołu obejmuje artystycznie opracowane tańce, pieśni i melodie 18 regionów Polski oraz tańce narodowe.

LZA PROMNI występuje nie tylko na największych scenach Warszawy, ale również na terenie całego kraju oraz za granicą. Piękno polskiego folkloru w wykonaniu zespołu podziwiała publiczność w 42 krajach na 3 kontynentach m.in.: Chinach, Danii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Kanadzie, Korei, , Meksyku, Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rosji, Syrii, Szwajcarii, Szwecji, na Tajwanie, w Wielkiej Brytanii, Włoszech i USA.

Zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych. Najnowsze sukcesy to Grand Prix Festiwalu „Akademicka Nitra”, który odbył się w lipcu 2016 roku na Słowacji oraz I nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „ O Kujawski Wianek”

Choreografami zespołu są: Agnieszka Nagnajewicz i Andrzej Wołosz,koordynatorem muzycznym Aleksander Romański, a kierownikiem zespołu Radosław Puszyło.

18 listopada w wykonaniu LZA PROMNI zobaczymy premierowy program pt. „Wzdłuż Wisły”, który powstał w ramach projektu „Nadwiślański folklor dawniej i dziś”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Szczegóły

Data:
Listopad 18, 2017
Czas:
6:00 pm - 7:30 pm
Koszt:
Wstęp wolny!

Miejsce

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji
ul. Radosna 11
Warszawa, Mazowieckie Polska
+ Google Map