Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wilanowski Piknik Rodzinny

Czerwiec 10 @ 12:30 - 17:30

Wilanowski Piknik Rodzinny
ogrody kolegiaty św. Anny w Wilanowie, ul. Kolegiacka 1
10.06.2018 (niedziela), godz. 12.30-17.30

Parafia św. Anny w Wilanowie oraz Centrum Kultury Wilanów zapraszają na Wilanowski Piknik Rodzinny w ogrodach kolegiackich.
W programie: Filharmonia Dziecięca: „Harmoniusz tańczy”, występy kwartetu smyczkowego „Amok” oraz Chóru Dziecięcego i Żeńskiego pod kierunkiem artystycznym Agaty Steczkowskiej, koncerty Joanny Aleksandrowicz i Piotra Płuski, a także prezentacje grup artystycznych działających przy Centrum Kultury Wilanów: break dance show oraz recitale zespołu Powsinianie i Chóru od Serca.
Ponadto animacje kulturalne, gry i zabawy, warsztaty plastyczne oraz wiele innych atrakcji dla całej rodziny.
W przypadku złej pogody koncerty zostaną przeniesione do Sali Kameralnej Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3.
Wstęp wolny!

 

Kaja Mianowana:
Urodziła się 19 lutego 1990 r. w Lublinie. Ukończyła Szkołę Muzyczną I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie na instrumentach: gitara i flet poprzeczny. W czerwcu 2016 uzyskała dyplom magistra sztuki na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersystetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, na specjalności muzyka dawna. Pobierała również naukę na Kunstuniversität Graz w Austrii. W wieku 17 lat wygrała casting na główną rolę kobiecą -Christine Daaé – w musicalu „Upiór w operze” w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, stając się jednocześnie jedną z najmłodszych na świecie odtwórczyń tej roli. Ma na swoim koncie wiele innych ról musicalowych m. in. Jemima w musicalu „Koty”, Cosette w „Les Miserables”, Christine w musicalu „Phantom”, Lukrecja w spektaklu „Machiavelli” , Jennifer Cavilleri podczas polskiej prapremiery musicalu „Love Story”. Obecnie gra rolę Fleur de Lys w musicalu „Notre Dame de Paris”, do którego została wybrana przez samego kompozytora tej rock-opery, Riccardo Cocciante oraz Betty w nowej superprodukcji Teatru Muzycznego ROMA, musicalu „Piloci”.
Jest związana z wieloma instytucjami kulturalnymi w Polsce m. in.:Teatr Muzyczny ROMA, Opera i Filharmonia Podlaska, Teatr Muzyczny w Lublinie, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera. Porusza się w różnorodnych stylach muzycznych, wykonując jazz, muzykę dawną, klasyczną oraz koncertuje z rzadko wykonywanymi w Polsce tradycyjnymi pieśniami sefardyjskimi. Współpracuje z kompozytorami muzyki filmowej, m. In. Bartoszem Chajdeckim oraz Mikołajem Stroińskim. Porozumiewa się w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Jest również wokalistką zespołu MelluSya, z którym obecnie pracuje nad wydaniem autorskiej płyty.

Piotr Płuska:
Śpiewak, aktor, pianista, pedagog śpiewu, realizator dźwięku, logopeda. Ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu prof. Włodzimierza Zalewskiego a także studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim z zakresu logopedii medialnej i ogólnej. W latach 2008-2009 Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie akordeonu (w latach 1999-2003 laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych). W 2017 r. odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Zasłużony dla kultury polskiej”.
Zadebiutował w 2007 r. rolą Hrabiego Almavivy w spektaklu studenckim „Wesele Figara” Mozarta na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. Swoje umiejętności wokalne doskonalił na kursach mistrzowskich u prof. Włodzimierza Zalewskiego, Paula Esswooda, Heleny Łazarskiej, Mirelle Alcantara. W ramach współpracy polsko-niemieckiej występował w Kammeroper Schloss Rheinsberg, a polsko-włoskiej : Teatro Politeama w Palermo, Teatro del Giglio w Lucca, Teatro Goldoni w Livorno, Teatro Verdi w Pizie, Teatro Alighieri w Ravennie, Auditorium al Duomo we Florencji. Artysta gościł na scenach w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Wrocławskiej, Filharmonii Łódzkiej. Związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Gdyni i Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Występował pod dyrekcją między innymi Elio Boncompagniego, Jose Maria Florecio oraz reżyserów: Waldemara Zawodzińskiego, Wojciecha Adamczyka, Michała Znanieckiego, Tomasza Koniny, Simone Zeisberg – Meiser.

Na co dzień kreuje główne role w większości spektakli Teatru Muzycznego w Łodzi w tym m.in. Piłata w Jesus Christ Superstar, Padre w Człowieku z La Manchy. Gra również Frollo w musicalu Notre-Dame de Paris wystawianym w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

 

 

Joanna Aleksandrowicz
Koncert ‘’Od nocy do nocy’’
najpiękniejsze utwory filmowo-musicalowe

 

Joanna Aleksandrowicz młoda aktorka i wokalistka urodzona w Zduńskiej Woli. Występowała m.in na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Tetaru Polskiego we Wrocławiu, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie.

Aktorka filmowa i serialowa, wkrótce będzie emitowany Teatr Telewizji z jej udziałem. Współpracuje z topowymi reżyserami m.in z Wojtkiem Smarzowskim i Markiem Koterskim.

Zdjęcia aktorki pt. ”Kobieta o poranku” zostały wyróżnione przez włoski portal ”Vouge Italia” oraz brytyjski ”Calumet Photo UK”

Pierwszy koncert filmowo- musicalowy artystka zagrała we współpracy z członakmi zespołu Varius Manx. Od tego czasu regularnie koncertuje.

W repertuarze usłyszycie Państwo utwory z filmu: Hallo Szpicbródka, Va bank czy Lata 20-ste, lata 30-ste… Wierzymy, że to spotkanie na długo pozostanie w Państwa pamięci.

 

Szczegóły

Data:
Czerwiec 10
Czas:
12:30 - 17:30

Miejsce

Kolegiata św. Anny
Kolegiacka 1
Warszawa, Polska
+ Google Map