Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wilanowski Dzień Wielokulturowy

Październik 6 @ 11:00 - 16:00

Wilanowski Dzień Wielokulturowy
Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11
6.10.2018 (sobota), godz. 11.00-16.00

Centrum Kultury Wilanów oraz Fundacja NIKA zapraszają na Wilanowski Dzień Wielokulturowy w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11.

Wilanowski Dzień Wielokulturowy to okazja do integracji środowiska wielokulturowego, do porozmawiania o inności kulturowej i oswajaniu jej w atmosferze wzajemnego szacunku i życzliwej ciekawości.
Przez cały czas będą grali muzycy z całego świata – jeśli masz ochotę się przyłączyć – weź instrument i przybywaj. Jeśli dopisze pogoda, zagramy na dachu!!!
Dzieci będą miały okazję posłuchać bajek międzykulturowych – niektóre fragmenty będą czytane w oryginale. Potem na najmłodszych czekają warsztaty plastyczne – będzie można namalować wszystko to, o czym opowiadały te wspaniałe historie.
Dla dzieci od lat 5 i dorosłych przygotowujemy warsztaty bębniarskie – energetyczne spotkanie z niezwykłymi instrumentami.
Miłośnicy historii usłyszą piękną opowieść o polskich ułanach i ich osiągnięciach w różnych epokach historycznych.
Dla starszych i młodszych, którzy lubią się troszkę poruszać, proponujemy pokaz i warsztaty capoeiry oraz tanga argentyńskiego.
Z kolei tych, którzy wolą raczej rozrywkę „na siedząco”, zapraszamy na warsztaty gier planszowych – pokażemy Wam i pogramy w gry pochodzące z innych kultur.
Interwencja Pasażerska przedstawi wykłady (z elementami warsztatów) o przemocy na bazie przekonań ksenofobicznych w przestrzeni publicznej.
Będą również opowieści o innych krajach i kulturach – spotkania z mieszkańcami różnych zakątków świata.
W czasie wydarzenia ogłosimy laureatów konkursu dla uczniów wilanowskich szkół i przedszkoli oraz wręczymy nagrody. A jest o co walczyć, bo można wygrać hulajnogę, deskorolkę, zestaw do badmintona, książki i gry.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
Październik 6
Czas:
11:00 - 16:00

Miejsce

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji
ul. Radosna 11
Warszawa, Mazowieckie Polska
+ Google Map