Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Rowerem przez Saharę” – wystawa fotografii Jacka Hermana-Iżyckiego

Październik 9 @ 17:00

„Rowerem przez Saharę” – wystawa fotografii Jacka Hermana-Iżyckiego
Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3
8-31.10.2018 – wystawa
9.10.2018 (wtorek), godz. 17.00 – wernisaż

Zapraszamy do Galerii Taras Sztuki na wystawę fotografii z rowerowej podróży przez Saharę Jacka Hermana-Iżyckiego.

Przemierzyć Afrykę na rowerze, tak daleko jak się da, na ile starczy sił, pieniędzy i zdrowia… Tego niezwykłego zadania podjął się Jacek Herman-Iżycki w 1980 roku. W ciągu 11 miesięcy rowerowej podróży pokonał ponad 10 000 km, przemierzając piaski Sahary, sawannę i lasy równikowe Afryki, zdany jedynie na własne siły i życzliwość napotykanych po drodze osób. Wystawa „Rowerem przez Saharę…” jest fotograficzną kroniką najważniejszej części tej podróży – rowerowej podróży przez Saharę. Plonem tej niezwykłej podróży jest także publikacja książkowa – niezwykły reportaż z podróży rowerem przez Afrykę.

Na wystawie przemierzamy z autorem Afrykę sprzed blisko 40 lat… Jacek Herman-Iżycki jest pierwszym Polakiem w historii, który przejechał całą Saharę na rowerze! Wyprawa ta była jednym z najważniejszych osiągnięć polskiego podróżnictwa 2. połowy XX wieku. Wystawa ukazuje trasę tej niezwykłej i historycznej podróży, odwiedzane miejsca, spotykanych ludzi i mijane po drodze krajobrazy. To nie tylko kronika podróży, ale także historia Afryki i zachodzących tam zmian w 2. połowie XX wieku.

Autor wystawy jest znanym podróżnikiem, wydawcą i fotografem-amatorem, który odwiedził ponad 60 krajów, wszystkie kontynenty i dotarł do wielu miejsc jako jeden z pierwszych Polaków. Wiele z wypraw odbył na rowerze, ale podczas każdej robił zdjęcia, które prezentowane były na wielu wystawach i pokazach w kraju i za granicą. Jacek Herman-Iżycki jest też popularyzatorem i wydawcą książek poświęconych historii, etnografii i kulturze Beskidu Niskiego. Wydaje też książki poświęcone podróżom i historii.

Wernisaż – 9 października o godz. 17.00. Wystawę można oglądać od 8 do 31 października. Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
Październik 9
Czas:
17:00

Miejsce

Kolegiacka 3
ul. Kolegiacka 3
Warszawa, Mazowieckie 02-608 Polska
+ Google Map