Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Róbmy swoje – Młynarski kameralnie”

Czerwiec 4 @ 18:30

„Róbmy swoje – Młynarski kameralnie”
Koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego
Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11
4.06.2019 (wtorek), godz. 18.30

W 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce zapraszamy na koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego „Róbmy swoje”.

To kolejny projekt Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego, aranżera, kompozytora i akordeonisty. Po sukcesie „Połońska śpiewa Osiecką”, z którym objechali prawie całą Polskę, postanowili przybliżyć szerokiej publiczności twórczość kolejnego autora, którego piosenek już niestety nie sposób usłyszeć w radiu czy TV. Wśród znanych piosenek: „Kocham cię życie!”, „Moje serce to jest muzyk”, „Gram o wszystko” znalazły się piosenki mniej znane: „Po Krakowskim w noc majową”, „Podchodzą mnie wolne numery” czy „Cud i miód” oraz takie, które już zupełnie zostały zapomniane: „Dlaczego ona, a nie ja” czy „Ten, o którego mi chodzi”. Do współpracy zaprosili Jana Emila Młynarskiego, a patronat nad projektem objęła Fundacja im. Wojciecha Młynarskiego. Wykonawcy i fundacja postawili sobie za cel przybliżyć twórczości genialnego Wojciecha Młynarskiego i w choć niewielkim stopniu zwrócić uwagę, iż Wojciech Młynarski napisał kilka tysięcy znakomitych tekstów, a znana jest z tego zaledwie mała część – ok. 50 piosenek.

W projekcie uczestniczą: Iza Połońska i Jan Emil Młynarski. Aranże: Leszek Kołodziejski.
Zespół występuje w składzie: Leszek Kołodziejski – fortepian, akordeon; Michał Kobojek – saksofon; Michał Grott – gitara basowa; Radosław Bolewski – perkusja.

Koncert odbędzie się na tarasie Międzypokoleniowego Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie do nabycia od 28 maja w recepcji Centrum Kultury Wilanów.

Szczegóły

Data:
Czerwiec 4
Czas:
18:30

Miejsce

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji
ul. Radosna 11
Warszawa, Mazowieckie Polska
+ Google Map