Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Rinko Kobayashi-Grudzińska – koncert fortepianowy

Listopad 10 @ 16:00

Rinko Kobayashi-Grudzińska – koncert fortepianowy
Kaplica Posłania Uczniów Pańskich na Kępie Zawadowskiej, ul. Bruzdowa 11
10.11.2018 (sobota), godz. 16.00

Centrum Kultury Wilanów i Parafia Posłania Uczniów Pańskich na Kępie Zawadowskiej zapraszają na koncert fortepianowy w wykonaniu Rinko Kobayashi-Grudzińskiej.

Swój pierwszy sukces pianistka odniosła wygrywając konkurs laureatów NHK – Mainichi Music Competitions w 1973 r. W 1980 r. na Konkursie Chopinowskim otrzymała dyplom i nagrodę specjalną.
Artystka dawała recitale i grała z orkiestrami w wielu krajach świata, m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, gdzie słuchacze zgotowali jej owację na stojąco, czy w Wigmore Hall w Londynie. Koncertowała podczas oficjalnej wizyty Królowej Danii Małgorzaty II w Polsce, a także brała udział w cyklu koncertów mistrzowskich w Wiedniu. Przez wiele lat była solistką Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia i Telewizji. Każdego roku odbywa tournee po Polsce, a także występuje w innych krajach i rodzimej Japonii.
W 1988 r. artystka została odznaczona przez Ministra Kultury i Sztuki medalem „Za Zasługi dla Kultury Polskiej”, a w 2002 r. otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, m.in. za wkład w popularyzację muzyki Chopina na świecie.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
Listopad 10
Czas:
16:00

Miejsce

Kaplica Posłania Uczniów Pańskich
Bruzdowa 11
Warszawa, Polska
+ Google Map