Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Powsińskie Dożynki 2019

25 sierpnia 2019 11:30 - 22:00

Powsińskie Dożynki 2019
plenery Domu Pracy Twórczej, ul. Ptysiowa 3
25.08.2019 (niedziela), godz. 11.30-22.00

Centrum Kultury Wilanów i Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie etnograficzne: Powsińskie Dożynki 2019. Ta piękna uroczystość, której inicjatorami są Pracownia Etnograficzna „Powsinianie” oraz Grupa 30+, odbędzie się 25 sierpnia br. w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie przy ul. Ptysiowej 3.
Niezmienną ideą tego projektu, świadczącą o jego ważności i zarazem unikalności, jest kultywowanie tradycji ludowych na obszarze wielkiej i nowoczesnej aglomeracji miejskiej – Warszawy. Centrum Kultury Wilanów jako jedna z nielicznych instytucji warszawskich pielęgnuje pamięć o dawnych zwyczajach wiejskich.
Powsińskie Dożynki to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć kolorowy, rozśpiewany i wystrojony w regionalne stroje ludowe korowód z wieńcami dożynkowymi. Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodają również występy folklorystyczne zespołów Centrum Kultury Wilanów oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy. W tym roku przed dożynkową publicznością zaprezentują się Powsinianie, Radosna, Grupa 30+ oraz Kuźnia Artystyczna, a także tancerze i rękodzielnicy ludowi z Litwy, Łotwy, Słowacji oraz Węgier. Ponadto będzie można skosztować potraw regionalnych i odwiedzić któreś ze stoisk z rękodziełem artystycznym. Dla dzieci przygotowujemy przedstawienie teatralne, liczne gry, warsztaty i animacje. Dzień pełen wrażeń zakończymy „potańcówką na dechach” z zespołem młodzieżowym Beyond Relief oraz Aligancką Kapelą.

Program Powsińskich Dożynek 2019:
11.30 – korowód dożynkowy prowadzony przez starostę i starościnę dożynek, prezentacja wieńców dożynkowych oraz strojów ludowych
12.00 – Msza św. dziękczynna w plenerach Domu Pracy Twórczej
13.30 – strefa dziecięca: przedstawienie teatralne, gry, warsztaty i animacje
14.00 – występy zespołów folklorystycznych z kraju i zagranicy
18.45 – zespół młodzieżowy – Beyond Relief
19.00 – potańcówka na dechach – Aligancka Kapela

Wstęp wolny!

 

XIV Powsińskie Dożynki 2019 – zapraszamy wystawców!
Mamy przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych , a w szczególności: twórców ludowych, przedsiębiorców, koła gospodyń wiejskich, producentów rolnych oraz firmy i instytucje, do wzięcia udziału w imprezie i skorzystania z możliwości prezentacji oraz sprzedaży swoich wyrobów na własnych stoiskach handlowych.

Kartę zgłoszeniową (do pobrania poniżej) należy przesłać mailem na adres: centrum@kulturawilanow.pl lub a.lobejko@kulturawilanow.pl.

Można ją również złożyć w recepcji Centrum Kultury Wilanów (ul. Kolegiacka 3, 02-960 Warszawa. Prosimy również o zapoznanie się z regulaminem. Ze względu na ograniczoną powierzchnię przeznaczoną pod stoiska, organizator zastrzega sobie prawo wyboru wystawców. Na zgłoszenia czekamy do 10 sierpnia 2019 r.

KARTA ZGŁOSZENIA – wystawcy

Regulamin wystawców

Szczegóły

Data:
25 sierpnia 2019
Czas:
11:30 - 22:00

Miejsce

Dom Pracy Twórczej
ul. Ptysiowa 3
Warszawa, Polska
+ Google Map
Skip to content