Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Połączenia” Wilanowskie Wieczory Filmowe

Październik 10 @ 18:00

„Połączenia” Wilanowskie Wieczory Filmowe
Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11
10.10.2018 (środa), godz. 18.00

Kino to nie tylko wielkie superprodukcje wyświetlane w multipleksach. Co roku na całym świecie powstają tysiące krótkometrażowych filmów. Powstają z potrzeby serca, z pasji tworzenia. Czasami bawią, czasami wzruszają, dają do myślenia i przedstawiają tematy, których próżno szukać w komercyjnych produkcjach. Łączy je to, że nie pozostawiają widza obojętnym. Aż chce się o nich porozmawiać.

Zapraszamy Państwa na wyjątkową serię spotkań przygotowanych we współpracy z Lubelskim Festiwalem Filmowym. Co miesiąc będziemy prezentować krótkometrażowe filmy autorów z całego świata. Po seansie dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego Maciej Misztal zaprosi Państwa do prowadzonej w luźnej atmosferze rozmowy. Będziemy dzielić się swoimi wrażeniami, interpretacjami, poznamy punkt widzenia innych widzów. Po prostu spędzimy czas w inspirujący sposób. Spotykamy się w każdą drugą środę miesiąca o godz. 18:00 w filii Centrum Kultury Wilanów przy ul. Radosnej 11.

Repertuar październikowego pokazu:

– Dzikie konie, reż. Amit Carp (Izrael) 28’
Ojciec i syn mieszkają razem na farmie w Izraelu. Hodują konie. Pewnego dnia na farmę przyjeżdża kobieta ze swoją córką. Ich obecność sprawi, że od lat narastający konflikt między mężczyznami doprowadzi do dramatycznego finału.

– Zapracowana, reż. Felix von Seefranz (Niemcy) 15’
Pani Schmitt jest najprawdopodobniej najbardziej zapracowaną kobietą w Berlinie. Żyje w biegu, pomiędzy niekończącymi się spotkaniami i nieustannymi telefonami. Okazuje się jednak, że jej sposób życia odbierany jest inaczej niż myślała…

– Lothar, reż. Luca Zuberbühler (Szwajcaria) 13’
Za każdym razem, gdy Lothar kichnie, coś wybucha. Co grozi Ziemi, gdy w końcu postanowi opuścić swój schron?

– Zaćmienie, reż. Paweł Maślona (Polska) 26’
Po śmierci matki Adam jest zmuszony zaopiekować się swoim schorowanym ojcem. Chcąc uwolnić się od niewygodnego obowiązku, podejmuje decyzję, której skutków nie może jeszcze przewidzieć…

CZAS POKAZU: ok. 85 min.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
Październik 10
Czas:
18:00

Miejsce

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji
ul. Radosna 11
Warszawa, Mazowieckie Polska
+ Google Map