Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Połączenia” Wilanowskie wieczory filmowe, godz. 19:00

Listopad 14, 2017 @ 19:00

„Połączenia” Wilanowskie Wieczory Filmowe
14.11.2017 (wtorek), godz. 19.00
Filia CKW w Alto Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14

Żyjemy w pośpiechu. Często brakuje nam czasu, by spojrzeć na otaczający nas świat, by przyjrzeć się innym ludziom. Z pomocą przychodzą nam młodzi reżyserzy, którzy w cieniu superprodukcji robionych za miliony dolarów tworzą wyjątkowe filmy. Zapraszamy na „Połączenia”, czyli Wilanowskie Wieczory Filmowe. Raz w miesiącu spotykamy się w Alto Wilanów, by obejrzeć odkrywane przez Lubelski Festiwal Filmowy produkcje z całego świata, wspólnie poszukać między nimi połączeń i odpowiedzieć sobie na zadawane przez ich twórców pytania. Może łącząc siły uda nam się odkryć coś, czego się nie spodziewaliśmy…

PROGRAM LISTOPADOWEGO POKAZU:

Zniknięcie, reż. Bartosz Kruhlik (Polska) 20’
35-letnia Iwona pod nieobecność męża zajmuje się nowobogackim domem. Próbuje porozumieć się z dorastającym synem Michałem. Pewnego razu Michał nie wraca do domu na noc.

More than ice-cream Wong Kwong, reż. Riley Leung (Hong Kong) 13’
Portret 90-letniego sprzedawcy lodów, który swoim stylem życia zaprzecza mitowi, że starość jest nudna.

The Fire, reż. Artem Volchkov (Rosja) 25’
Syn księdza z małej rosyjskiej wsi kłóci się z ojcem i ucieka z domu. Wkrótce dowie się o czymś, co zmusi go do szybkiego powrotu.

Larp, reż. Kordian Kądziela (Polska) 27’
Opowieść o Sergiuszu, który nie mogąc odnaleźć się w rodzinie, ucieka w świat fantastyki. Podczas jednej z terenowych rozgrywek fantasy chłopak zostaje bohaterem, co pociąga za sobą nieoczekiwane konsekwencje.

ŁĄCZNY CZAS POKAZU: ok. 85′.

PROWADZENIE: Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Twórca i promotor kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży (m.in. Lubelskie Plotkojady). Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą, jak również filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych.

Szczegóły

Data:
Listopad 14, 2017
Czas:
19:00

Miejsce

Alto Wilanów
Al. Rzeczypospolitej 14
Warszawa, Mazowieckie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.kultu