Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Połączenia” Wilanowskie Wieczory Filmowe

Marzec 13 @ 19:00

„Połączenia” Wilanowskie Wieczory Filmowe
Filia CKW w ALTO Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14
13.03.2018 (wtorek), godz. 19.00

Żyjemy w pośpiechu. Często brakuje nam czasu, by spojrzeć na otaczający nas świat, by przyjrzeć się innym ludziom. Z pomocą przychodzą nam młodzi reżyserzy, którzy w cieniu superprodukcji robionych za miliony dolarów tworzą wyjątkowe filmy.

Zapraszamy na „Połączenia”, czyli Wilanowskie Wieczory Filmowe. Raz w miesiącu spotykamy się w ALTO Wilanów, by obejrzeć odkrywane przez Lubelski Festiwal Filmowy produkcje z całego świata, wspólnie poszukać między nimi połączeń i odpowiedzieć sobie na zadawane przez ich twórców pytania. Może łącząc siły uda nam się odkryć coś, czego się nie spodziewaliśmy…

PROGRAM MARCOWEGO POKAZU:

Stare drzewo, reż. Farnoosh Abedi (Iran) 10’
Historia konfliktu ojca i syna o, wydawałoby się, jałową ziemię.

Król z przedmieścia, reż. Isa Micklitza (Niemcy) 30’
Clara zostaje sąsiadką Helmuta, który uważa się za króla całego miasta. Helmut dostrzega w dziewczynie następczynię tronu i chce ją nauczyć, jak rządzić poddanymi.

Trzysta, reż. Aleksiej Bochenin (Rosja) 19’
Kostja chce kupić prezent urodzinowy dla córki, ale nie ma pieniędzy. Na jeden dzień zostaje taksówkarzem. Wkrótce przekona się, że nie jest to łatwa praca.

Obcy, reż. Piotr Domalewski (Polska) 25’
Do małej wsi na Podlasiu, której mieszkańcy dzierżawią grunty po dawnym PGR przyjeżdża Obcy. Nikt nie ma pewności co do jego planów i intencji. Sołtys wsi – Krzysztof ma za zadanie oprowadzić Obcego po dzierżawionych przez mieszkańców terenach, co spotyka się z oporem ze strony mieszkańców.

ŁĄCZNY CZAS POKAZU: ok. 85 min.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
Marzec 13
Czas:
19:00

Miejsce

Alto Wilanów
Al. Rzeczypospolitej 14
Warszawa, Mazowieckie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.kultu