Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Połączenia” Wilanowskie Wieczory Filmowe

Listopad 14 @ 18:00

„Połączenia” Wilanowskie Wieczory Filmowe
Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11
14.11.2018 (środa), godz. 18.00

Kino to nie tylko wielkie superprodukcje wyświetlane w multipleksach. Co roku na całym świecie powstają tysiące krótkometrażowych filmów. Powstają z potrzeby serca, z pasji tworzenia. Czasami bawią, czasami wzruszają, dają do myślenia i przedstawiają tematy, których próżno szukać w komercyjnych produkcjach. Łączy je to, że nie pozostawiają widza obojętnym. Aż chce się o nich porozmawiać.

Zapraszamy Państwa na wyjątkową serię spotkań przygotowanych we współpracy z Lubelskim Festiwalem Filmowym. Co miesiąc będziemy prezentować krótkometrażowe filmy autorów z całego świata. Po seansie dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego Maciej Misztal zaprosi Państwa do prowadzonej w luźnej atmosferze rozmowy. Będziemy dzielić się swoimi wrażeniami, interpretacjami, poznamy punkt widzenia innych widzów. Po prostu spędzimy czas w inspirujący sposób. Spotykamy się w każdą drugą środę miesiąca o godz. 18:00 w filii Centrum Kultury Wilanów przy ul. Radosnej 11.

Program listopadowego pokazu:

Prezent urodzinowy, reż. Guy Lichtenstein (Izrael/Austria) 26’
Czy w Jerozolimie australijską turystkę i izraelskiego playboya może połączyć coś więcej niż krótki romans?

– Ten drugi, reż. Jorge Dorado (Hiszpania) 17’
Andres mieszka w przyczepie w lesie. W miasteczku poznaje piękną Danielę, która próbuje się do niego zbliżyć. Mężczyzna ma jednak pewien sekret, którego wolałby jej nie zdradzić.

– Sofi, reż. Zhanna Karabalaeva (Kirgistan/Bułgaria/Rosja) 22’
Osierocona Sofii wychowuje się w koszmarnych warunkach na cygańskim osiedlu. Dowiaduje się, że jej ojciec mieszka w dużym mieście i wiedzie dostatnie życie. Postanawia więc go odnaleźć.

– Alles super!, reż. Ralf Beyerle (Niemcy) 23’
Życie Thomasa z pozoru nie układa się najlepiej: nie ma pracy, dziewczyna chce go rzucić. Ale z drugiej strony nie może niczego zmienić, bo jako superbohater ratuje świat.

Czas pokazu: ok. 90 min.

Repertuar pokazu dostępny jest także na stronie: www.kulturawilanow.pl.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
Listopad 14
Czas:
18:00

Miejsce

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji
ul. Radosna 11
Warszawa, Mazowieckie Polska
+ Google Map