Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Patani Darussalam” – wystawa fotografii Adriany Le Hoang

Marzec 2 @ 7:00 pm

„Patani Darussalam” – wystawa fotografii Adriany Le Hoang
Filia CKW w ALTO Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14
2.03.2018 (piątek), godz. 19.00 – wernisaż
2-30.03.2018 – wystawa

2 marca Centrum Kultury Wilanów zaprasza na wernisaż fotografii Adriany Le Hoang.

W prowincjach Yala, Narathiwat oraz Patani na głębokim południu Tajlandii od ponad pół wieku toczy się konflikt, którego korzenie sięgają znacznie dalej wstecz. To jednak ostatnie lata przyniosły jego zaognienie i nic obecnie nie zapowiada nadejścia pokoju. Ataki bombowe i strzelaniny są tam na porządku dziennym, a ludzie dawno przyzwyczaili się do życia w zagrożeniu.

Region ten zamieszkuje mniejszość malajsko-muzułmańska, w imieniu której grupy rebelianckie przemocą starają się uzyskać niepodległość. Od 2004 r. walka przybiera na sile, a liczba ofiar wzrasta za sprawą determinacji separatystów i nieugiętej polityki tajskiego rządu.

Wystawa „Patani Darussalam” (arab. Patani Ziemia Pokoju) to próba jak najbardziej obiektywnego ukazania, jak żyje się na terenach ogarniętych konfliktem politycznym. Bohaterami filmu i zdjęć są muzułmanie, kultywujący czynnie swą własną kulturę, żyjący pośród nich buddyści i buddyjscy mnisi, którzy opuszczają swoje świątynie raz dziennie w towarzystwie czuwających nad nimi żołnierzy. Zgromadzony materiał pokazuje głębokie południe Tajlandii widziane oczami zwykłego mieszkańca.

Adriana Le Hoang (ur. 1995) – studentka fotografii prasowej, reklamowej i wydawniczej na Uniwersytecie Warszawskim. W swoim życiu łączy trzy największe pasje – do muzyki, fotografii i podróży. Jej inspirację stanowią prace wybitnych dokumentalistów, takich jak John Vink, Robert Capa czy Paolo Pellegrin.

Ekspozycję można oglądać do 30 marca. Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
Marzec 2
Czas:
7:00 pm

Miejsce

Alto Wilanów
Al. Rzeczypospolitej 14
Warszawa, Mazowieckie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.kultu