Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Moniuszko na jazzowo”

5 października 2019 18:00 - 19:30

„Moniuszko na jazzowo”
Koncert Spirituals Singers Band
Filia CKW w ALTO Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14
5.10.2019 (sobota), godz. 18.00

Z okazji trwającego Roku Stanisława Moniuszki zapraszamy na koncert, którym Spirituals Singers Band składa swoisty, nieco jazzujący hołd wybitnemu polskiemu kompozytorowi XIX w.

W przeszło godzinnym koncercie a capella będzie można usłyszeć swingującą „Prząśniczkę”, współcześnie ujętego „Kozaka” czy „Pieśń Obłąkanej Ofelii” z tragedii Hamlet, której aranżacja bardziej przypomina wczesny soul w wykonaniu zespołu „Take 6” niźli oryginał. Nie zabraknie najbardziej znanych utworów, takich jak: „Dziad i Baba”, „Aria Skołuby”, „Postój, Piękna Gołąbeczko” czy „Znasz-li Ten Kraj” w barwnie-jazzującej aranżacji. Zespół podjął się również realizacji instrumentalnych utworów Moniuszki. Będzie więc można usłyszeć „Elegię” (pierwotnie przygotowaną na fortepian) w kompletnie wokalnej aranżacji.

W trakcie koncertu zespół w lekki i przyjemny sposób przybliży twórczość i sylwetkę Stanisława Moniuszki. Usłyszymy piękne romanse oraz zaskakująco gorące, amerykańskie rytmy; zarówno zwiewne, wręcz taneczne aranżacje, jak i stonowane, kontemplacyjne pieśni, co w rezultacie sprawi, że koncert trafi w gusta szerokiej publiczności.

Wejściówki na wydarzenie w cenie 10 zł do nabycia od 30 września w placówkach Centrum Kultury Wilanów.

Szczegóły

Data:
5 października 2019
Czas:
18:00 - 19:30