Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Literatura w kadrach”

Marzec 15 @ 20:00

„Literatura w kadrach”
Wystawa komiksów Daniela Chmielewskiego
Filia CKW w ALTO Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14
15.03.2019 (piątek), godz. 20.00 – finisaż

Zapraszamy do filii przy al. Rzeczypospolitej 14 na wystawę komiksów pana Daniela Chmielewskiego, który w Centrum Kultury Wilanów prowadzi zajęcia z narracji komiksowej oraz kurs rysunku, malarstwa i kompozycji.

Daniel Chmielewski – scenarzysta, rysownik, autor książek dla dzieci. Urodzony w 1983 r. w Berlinie, dzieciństwo spędził w Australii. Ukończył studia na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z wyróżnieniem dziekańskim za pierwszy fragment autobiograficznego albumu „Zapętlenie”. Zdobywca nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego w kategorii Najlepszy scenarzysta za rok 2014. Jest autorem książek „Burze kuchenne i Bestie bezsenne” (2017, Wydawnictwo Tadam, ilustracje: Maciej Łazowski) oraz „Miasto Złotej” (2018, Wydawnictwo Tadam, ilustracje: Magda Rucińska). Druga z nich znalazła się na liście bis w konkursie Książka Roku 2018 Polskiej Sekcji IBBY. Obecnie Chmielewski i Rucińska pracują nad jej animowaną adaptacją.
Wydany w 2014 roku przez Kulturę Gniewu komiks „Podgląd” z rysunkami Marcina Podolca wyszedł we Francji w 2015 roku jako „Voyeurs” (wydawnictwo La Boîte a Bulles), a wydana w 2018 roku „Ja, Nina Szubur” (Wydawnictwo Komiksowe) – adaptacja książki Olgi Tokarczuk: „Anna In w grobowcach świata” – została przetłumaczona na angielski przez Antonię Lloyd-Jones i Kate Webster i wyjdzie w USA w roku 2020 (wydawnictwo Uncivilized Books).
Współtwórca komiksów edukacyjnych, np. rozdawanego w warszawskich gimnazjach zeszytu „Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży” (scenariusz: Katarzyna Szulińska), i publikowanych na portalu mała kultura współczesna komiksów naukowych, np. traktująca o neurobiologii rozmowa z Zuzanną Kłyszejko pt. „Topografia uwagi” albo socjologiczna analiza fotografii „Dochodząc do siebie”.

Finisaż odbędzie się 15 marca, o godz. 20.00.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
Marzec 15
Czas:
20:00

Miejsce

Alto Wilanów
Al. Rzeczypospolitej 14
Warszawa, Mazowieckie Polska
+ Google Map