Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert Izabeli Kopeć

Listopad 26, 2017 @ 17:00 - 18:00

Darmowy

Centrum Kultury Wilanów zaprasza na Koncert Pieśni Ludomira Michała Rogowskiego w wykonaniu sopranistki – Izabeli Kopeć.

26.11.2017 r. o godz. 17:00 w Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

 

Mezzosopranistka Izabela Kopeć przywraca
pamięć o polskim kompozytorze Ludomirze Michale
Rogowskim.
63 lata po śmierci, Ludomir Michał Rogowski, lubelski kompozytor, dyrygent i publicysta, doczekał się nagrania swoich pieśni oraz oryginalnej pięcio-częściowej kompozycjiFantasmagorie, na głos i orkiestrę. Stało się to dzięki pomysłodawczyni i wykonawczyni, Izabeli Kopeć, która poświęciła cztery lata na odszukanie, skompletowanie repertuaru, studiowanie twórczości Rogowskiego oraz znalezienie odpowiednich środków interpretacyjnych, aby ta niezwykła muzykazostała zaprezentowana szerokiej publiczności,zgodnie z intencjami i wizją kompozytora.

Światowa premiera –koncert „Pieśni iFantasmagories” Ludomira Michała Rogowskiego w wykonaniu mezzosopranistki Izabeli Kopeć,z towarzyszeniem Orkiestry Teatru WielkiegoOpery Narodowej pod batutą Łukasza Borowicza i EwyPelweckiej (fortepian)oraz Michał Lisiewicz ( skrzypce )odbyła się w dniu 8 października br. w Zamku Królewskim w Warszawie.

Dziś mamy przyjemność uczestniczyć w koncercie , premierze wilanowskiej.

Usłyszymy, unikalne kompozycje wokalno-instrumentalneLudomira Michała Rogowskiego, napisanych na przestrzeni 50 lat jego twórczości w Polsce,we Francji i Chorwacji.
Należy podkreślić, że większość kompozycji zachowała się tylko w rękopisach, przechowywanych w Państwowym Archiwum w Dubrowniku, a część w ogóle zaginęła.
Ludomir Michał Rogowski komponował opery, balety, symfonie oraz muzykę kameralną, a także pieśni solowe i chóralne; łącznie ponad sto utworów, z których jedynie niewielką część wydano.

„Zainspirował mnie ten nieznany artysta z Lublina. Jego mistycyzm, wrażliwość na piękno i bezkompromisowość wskazywały na twórcę niezmiernie intrygującego.
Zaczęłam poszukiwania. Nie było to łatwe, bo jego muzyka wokalno-instrumentalna nie została nigdy wcześniej nagrana”Izabela Kopeć.

 

Koncert, zawierający muzykę nagraną przez Izabelę Kopeć, na pierwszej monograficznej płycie z muzyką wokalno-instrumentalną Ludomira Michała Rogowskiego,zwraca uwagę na kulturową tradycję łączącą Polskę i Chorwację i dowodzi skuteczniej niż słowo pisane, że jest to sztuka warta przywrócenia do życia koncertowego.

 

Bezpłatne wejściówki do pobrania w recepcji Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 oraz w kasie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Serdecznie zapraszamy!

 

Szczegóły

Data:
Listopad 26, 2017
Czas:
17:00 - 18:00
Koszt:
Darmowy

Miejsce

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Stanisława Kostki Potockiego 10/16
Warszawa, Polska
+ Google Map