Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Cud nad Wisłą” – pokaz filmu z muzyką na żywo

Listopad 10 @ 17:00

„Cud nad Wisłą” – pokaz filmu z muzyką na żywo
Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3
10.11.2018 (sobota), godz. 17.00

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fundacja otoKultura.org i Centrum Kultury Wilanów zapraszają na pokaz kina niemego z muzyką na żywo. Zaprezentowany zostanie film z 1921 roku – „Cud nad Wisłą” w reżyserii Ryszarda Bolesławskiego.

Pokaz ma na celu przywołanie ducha epoki sprzed 100 lat. Film Bolesławskiego to przykład kina patriotycznego. Reżyser w przystępny sposób przedstawił historię zwycięskiej bitwy z bolszewikami w sierpniu 1920 roku. Był to pierwszy film w historii naszego kina, który opowiadał o wydarzeniu historycznym bezpośrednio po jego zdarzeniu. Produkcja ta była bardzo lubiana przez ówczesną publiczność.
Pokaz jest dedykowany szerokiej publiczności i odbędzie się przy akompaniamencie muzyki granej na żywo przez gitarzystę i wiolonczelistę.

Jakub Pożyczka – wiolonczelista. W styczniu 2018 roku ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Jakub wielokrotnie brał udział w międzynarodowych kursach muzycznych. Od września 2013 r. do grudnia 2014 r. wiolonczelista etatowy Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus, z którą miał przyjemność współpracować pod batutą m.in. takich dyrygentów jak: Krzysztof Penderecki, Maciej Tworek, Jerzy Maksymiuk. Uczestniczył w X i XI Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki „ENSEMBLE” im. Księżnej Daisy. Kilkukrotnie uczestniczył w konkursach wiolonczelowych, co zaowocowało wyróżnieniem na Konkursie Bachowskim (2008)
i wyróżnieniem I st. na II Ogólnopolskim turnieju wiolonczeli i kontrabasu (2012). Od września 2016 r. nauczyciel w PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie.

Filip Marcinkowski – gitarzysta, basista. Aktualnie pracuje nad wydaniem solowej płyty. Jest absolwentem muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Z Fundacją otoKultura.org tworzy pokazy kina niemego z muzyką na żywo od dwóch lat.

 

„Zadanie „Cud nad Wisłą – pokaz filmu z muzyką na żywo” jest realizowane we współpracy z Fundacją Hereditas w ramach projektu „100 działań na 100-lecie niepodległości”, finansowanego ze środków m.st . Warszawy”

 

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
Listopad 10
Czas:
17:00

Miejsce

Kolegiacka 3
ul. Kolegiacka 3
Warszawa, Mazowieckie 02-608 Polska
+ Google Map