Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Akcja: „Dzień dobry, uśmiechnij się”

Wrzesień 7 @ 08:00 - Wrzesień 9 @ 17:00

Akcja: „Dzień dobry, uśmiechnij się”
7-9.09.2018 (piątek – niedziela)

Czy Wilanów może stać się najbardziej uśmiechniętą dzielnicą Warszawy?
Patrzcie uważnie na otaczającą Was przestrzeń… Spacerując ulicami Wilanowa, miejcie oczy szeroko otwarte… Kto wie, talizmany uśmiechu mogą czekać na Was wszędzie.
Już podczas wrześniowych Dni Wilanowa spotkacie się z zaskakującymi akcjami pełnymi uśmiechu. Uśmiech będzie czekał na Was tuż za rogiem.
Razem z Fundacją Małgosi Braunek „Bądź” zapraszamy do udziału w inicjatywach akcji „Dzień dobry, uśmiechnij się”. Wstęp wolny!

Program:
– 07.09, godz. 16.00 – slow jogging zakończony sokiem jabłkowym przy ul. Ptysiowej 3
(spotkanie przy mostku na skrzyżowaniu al. Wilanowskiej z ul. Przyczółkową)

Slow jogging to bieganie w bardzo wolnym tempie. To właściwie truchtanie i to znacznie wolniej niż większość z nas sobie wyobraża. Jeśli zapamiętamy kilka prostych reguł i uda nam się regularnie wcielać je w życie – tajemnica japońskiego zdrowia i długowieczności będzie w naszym zasięgu!

– 07.09, godz. 18.00 (po joggingu) – rozweselający warsztat żywieniowy (Dom Pracy Twórczej, ul. Ptysiowa 3)

Wegańskie i bezglutenowe serca z kokosowej panna cotty z musem malinowym oraz wegańskie i bezglutenowe trufle. Proste, szybkie, smaczne i eleganckie desery bez dodatku mąki, cukru i tłuszczów, z samych orzechów, pestek i suszonych owoców. Zdrowe słodycze, a do tego piękne. Dzięki nim dzień będzie cudny, pełen słońca w sercu.

Prowadzenie: Kornelia Westergaard – makrobiotyczka, propagatorka zdrowego stylu odżywiania, założycielka i właścicielka pionierskiego cateringu makrobiotycznego „Macro Bios Bar” oraz pensjonatu na Mazurach „Gościniec Bocianowo”.

– 08.09, godz. 11.00 – siła pozytywnego myślenia (CKW, ul. Kolegiacka 3) – warsztat

Pozytywne myślenie, czyli pozytywne nastawianie do życia i ludzi – pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów, wydłuża życie i daje poczucie szczęścia. Jak się go nauczyć?

Prowadzenie: lek. med. Elżbieta Dudzińska.

– 08.09, godz. 13.00 – po jasnej stronie mocy (CKW, ul. Kolegiacka 3) – warsztat

Współczesna nauka pomaga zobaczyć i zrozumieć pełniejszy obraz pozytywnego myślenia i jego wpływu na wszystkie aspekty naszego życia. Umiejętność świadomego koncentrowania uwagi na rozwiązaniach i pozytywnych aspektach zdarzeń ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, odporność, poczucie satysfakcji z życia czy pewność siebie.

Prowadzenie: Magda Chołyst – certyfikowany art coach, edukatorka, założycielka Artist in Bloom.

– 08.09, godz. 14.00 – joga śmiechu (filia CKW w ALTO Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14) – warsztat

Koncepcja jogi śmiechu zakłada, że każdy może się śmiać bez powodu, nie polegając na humorze, okolicznościach, żartach czy używkach. Opiera się na naukowym fakcie, że mózg nie rozróżnia świadomie wywołanego śmiechu od naturalnego – w obu przypadkach mamy te same fizjologiczne i psychologiczne korzyści.

Prowadzenie: Diana Poteralska-Łyżnik – jest coachem (ze specjalizacją w Diet Coachingu) i arteterapeutką. Prowadzi indywidualne sesje terapii Life Flow Therapy, detoksy, porady dotyczące zdrowego odżywiania i oczyszczania.

Szczegóły

Start:
Wrzesień 7 @ 08:00
Koniec:
Wrzesień 9 @ 17:00