Blog

Aktualności i wydarzenia, Seniorzy

To i owo z mojej twórczości

Luty 28, 2019, Autor: wilanowadmin

„To i owo z mojej twórczości”
Małgorzata Zieleńska – wystawa malarstwa
Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11
11.03.2019 (poniedziałek), godz. 17.30 – wernisaż

W marcu Centrum Kultury Wilanów zaprasza do Międzypokoleniowego Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11 na wystawę malarstwa Małgorzaty Zieleńskiej.

Takie malarstwo warto oglądać, bo to dowód na to, jak wiele można powiedzieć bez krzyku. To malarstwo emanujące spokojem, bez silenia się na awangardowe pomysły. Operujące tym, co najważniejsze – kolorem i zapisem gestu pędzla. Siłą barw i bogactwem malarskiej materii trafia wprost do duszy.

Małgorzata Zieleńska – malarka i konserwatorka zabytków, ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych w 1979 r. Po studiach podjęła pracę w dziedzinie konserwacji, ale głównym jej zajęciem zawsze było malarstwo. Namalowała wiele obrazów będących wypadkową wizji klientów i jej własnej wyobraźni oraz wiele portretów na zamówienie. Stworzyła kilka kolekcji malarskich dla klientów w Polsce i za granicą. Mnóstwo obrazów powstało niezależnie od zamówień, były prezentowane na kilku wystawach w Warszawie oraz stale wystawiane w Galerii przy ul. Freta w Warszawie.
W swej twórczości ukazuje nastrojowy świat, w którym specyficzną rolę odgrywa światło budujące nastrój nostalgii i relaksu. Posługuje się różnorodną techniką, ale jej ulubioną jest malarstwo olejne na płótnie. Tworzy też akwarele, pastele, malarstwo na szkle oraz z wielką przyjemnością malarstwo ścienne (np. w kilku warszawskich restauracjach).

Wernisaż odbędzie się 11 marca, o godz. 17.30.

Wstęp wolny!