Blog

Aktualności i wydarzenia, Seniorzy

„Pomiędzy”

Marzec 28, 2019, Autor: wilanowadmin

„Pomiędzy”
Małgorzata Chomont – wystawa fotografii pejzażowej
Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11
8.04.2019 (poniedziałek), godz. 17.30 – wernisaż

W kwietniu Centrum Kultury Wilanów zaprasza do Międzypokoleniowego Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11 na wystawę fotografii pejzażowej Małgorzaty Chomont.

Główny motyw prezentowanych kadrów to moment, który zaistniał gdzieś „pomiędzy” dwoma światami nieba i ziemi. Zdjęcia opowiadają o absolutnie wyjątkowym świecie krajobrazu, widzianym oczami autorki. Świat, w którym odnaleźć można zarówno codzienność, jak i majestat chwil stanowiących o magii odwiedzanych miejsc.

„(…) Mam takie miejsca na swojej mapie, gdzie śladów nie wyżłobi but, bo skrzydła mam, które dostaję… za zapatrzenie w ten natury cud”. (Cytat z wiersza „W zapatrzeniu” Małgorzaty Chomont)

Małgorzata Chomont – zadeklarowana wielbicielka pejzażu. W swoich kadrach zamyka nie tyle samo miejsce, otoczenie, ale jego specyfikę, element, który definiuje niepowtarzalność zastanych okoliczności przyrody. Współtwórczyni Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Instruktorka fotografii krajobrazowej w Szkole Fotografii Pawła Sulatyckiego w Zielonej Górze. Mieszka i pracuje w Warszawie. Prowadzi spotkania na tematy fotografii krajobrazowej. W dorobku artystycznym posiada 5 wystaw indywidualnych oraz ponad 20 zbiorowych. Pisze również poezję, które powstaje z postrzegania świata, refleksji, wyobraźni i emocji. Obraz i słowa często wzajemnie się uzupełniają.

Wernisaż odbędzie się 8 kwietnia, o godz. 17.30.

Wstęp wolny!