Połączenia – Wilanowskie Wieczory Filmowe

„Połączenia” Wilanowskie Wieczory Filmowe
Filia CKW w Alto Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14

Żyjemy w pośpiechu. Często brakuje nam czasu, by spojrzeć na otaczający nas świat, by przyjrzeć się innym ludziom. Z pomocą przychodzą nam młodzi reżyserzy, którzy w cieniu superprodukcji robionych za miliony dolarów tworzą wyjątkowe filmy. Zapraszamy na „Połączenia”, czyli Wilanowskie Wieczory Filmowe. Raz w miesiącu spotykamy się w Alto Wilanów, by obejrzeć odkrywane przez Lubelski Festiwal Filmowy produkcje z całego świata, wspólnie poszukać między nimi połączeń i odpowiedzieć sobie na zadawane przez ich twórców pytania. Może łącząc siły uda nam się odkryć coś, czego się nie spodziewaliśmy…

Pierwsza część każdego spotkania to pokaz filmów krótkometrażowych. Będą to głównie filmy młodych reżyserów i reżyserek, często prezentowane już na światowej klasy festiwalach, np. w Cannes, Berlinie czy Toronto. Staramy się tak dobierać repertuar, by poruszał on kilka tematów, które mogą stać się podstawą do dyskusji wśród publiczności. Ona stanowi drugą część wieczoru filmowego.

W trakcie rozmów po seansie obowiązuje pełna demokratyzacja opinii, nie pozwalamy na krytykę stanowiska innych osób, nie przerywamy innym ich wypowiedzi, słuchamy siebie nawzajem.

Dobór programu i prowadzenie dyskusji: Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Twórca i promotor kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży (m.in. Lubelskie Plotkojady). Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą, jak również filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych.

Wstęp wolny!