Blog

Seniorzy

Wilanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Październik 4, 2017, Autor: admin

WILANOWSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Drogi Studencie – Słuchaczu Wilanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dołącz do nas i rozwijaj z nami swoje pasje, pogłębiaj wiedzę i poszerzaj swoje zainteresowania!

Serdecznie witamy Was w semestrze jesienno – zimowym roku akademickiego 2017/2018 i cieszymy się, że wyruszamy w kolejną edukacyjną podróż. Wierzymy, że ta podróż będzie pełna nowych odkryć, ciekawych doświadczeń i inspirujących spotkań.
Dziękujemy za Wasze zaufanie i współtworzenie Wilanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z wielką radością przedstawiamy Wam program na kolejny semestr.
Życzymy Państwu wielu wartościowych i interesujących spotkań z naszymi wyjątkowymi gośćmi, intelektualnych wypraw w nieznane, wycieczek, spacerów , odkryć oraz prawdziwych przyjaźni, które sprawiają, że wspólnie spędzany czas będzie wypełniony serdecznością, życzliwością oraz niezapomnianymi doświadczeniami oraz przygodami.
Witaj – rozgość się – zaczynamy.
Spotkajmy się wspólnie w siedzibie Wilanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3.
Zapraszamy Was do edukacyjnej wędrówki i wspólnej twórczej przygody.
Miłej lektury!
ORGANIZACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2017/2018
SEMESTR JESIENNO – ZIMOWY
3.10. 2017 – 12.01.2018

PRZERWA ŚWIĄTECZNA
22.12.2017 – 1.01.2018

ROZPOCZĘCIE SEMESTRU WIOSENNO-LETNIEGO
1.02.2018

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Wilanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w strukturach Centrum Kultury Wilanów w Warszawie i jest projektem edukacyjno-kulturalnym skierowanym do osób, które zakończyły już swoją pracę zawodową (emeryci, renciści, ale również osoby bezrobotne), program dedykujemy także osobom, które ukończyły 55 lat i chcą poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania, brać czynny udział w życiu kulturalnym.
Działalność WUTW jest jedną z form działalności Centrum Kultury Wilanów, a jego pracami kieruje Dyrektor Centrum Kultury Wilanów, Pan Robert Woźniak.
WUTW w zakresie naukowym i organizacyjnym współpracuje z instytucjami naukowymi. Wśród wykładowców znajdują się między innymi pracownicy: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych, teatrów warszawskich, pracownicy Polskiego Radia i Telewizji.
Gośćmi Wilanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą zarówno wybitni specjaliści, znani aktorzy, dziennikarze, pisarze. Słuchaczy WUTW odwiedzili do tej pory m. in.: Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, Olga Lipińska, Marta Lipińska, Stanisława Celińska, Maja Komorowska, Anna Seniuk, Dorota Stalińska, Daniel Olbrychski, Artur Barciś, Bogusław Kaczyński, Kazimierz Kutz, Ernest Bryll, Henryk Talar. Kolejny semestr również niesie zapowiedź ciekawych tematów, nazwisk i osobowości.

Partnerem merytorycznym WUTW w obecnym semestrze będzie Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Podstawowymi celami działania WUTW jest rozwijanie kompetencji intelektualnych, ćwiczenie sprawności fizycznej oraz podnoszenie komfortu życia ludzi starszych, chcących pozostać aktywnymi. Wszystko to osiągamy poprzez wszechstronną i kompleksową ofertę edukacyjną. Realizując te cele Uniwersytet organizuje wykłady, zespoły twórcze, zajęcia rekreacyjne, wycieczki, imprezy kulturalne i integracyjne. Oferta programowa dostosowana jest do różnych potrzeb i zainteresowań naszych Słuchaczy.

Celem naszej działalności jest również budowanie więzi międzyludzkich, integrowanie osób starszych i tworzenie otoczenia pełnego szacunku dla doświadczenia, mądrości życiowej i wiedzy pokolenia 55+.
Cele te realizujemy poprzez następujące formy zajęć:
– wykłady z różnych dziedzin wiedzy, które prowadzą wykwalifikowani wykładowcy i naukowcy
– spotkania tematyczne
– imprezy kulturalne i rozrywkowe
– turystykę krajoznawczą i kulturoznawczą
– naukę języków obcych
– kursy komputerowe
– warsztaty artystyczne (malarstwo, fotografia, decoupage)
– zajęcia rekreacyjne (szkoła kręgosłupa)
– chór

W ramach semestru jesienno-zimowego proponujemy Państwu bezpłatne porady z obsługi komputera, Internetu, telefonu i tabletu, które odbywać się będą w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3.

Zapisy telefoniczne we wtorki w godz. 14.00-18.00 pod nr tel.: 733 749 687
Projekt „Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora” to 3-letni projekt miejski realizowany wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy ze Stowarzyszeniem Kreatywni 50 Plus przy wsparciu 19 partnerów m.in.: Centrum Kultury Wilanów.
Więcej informacji na stronach: senioralna.um.warszawa.pl/PCWS

Dodatkowo proponujemy Państwu bezpłatne zajęcia nordic walking z instruktorem. Zajęcia odbędą się w każdy piątek października /6, 13, 20, 27.10.2017/ oraz dwa pierwsze piątki listopada /3, 10.11.2017 – w zależności od pogody.

Zajęcia odbywać się będą w godz. 11.30 -12. 45. Spotkania grupy przy mostku z sercami /przystanek autobusowy Wilanów.

Zajęcia poprowadzi Krzysztof Człapski, instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Nordic Walking. Wielokrotny Mistrz Polski w Nordic Walking. Trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata Nordic Walking 10 km w Austrii.

Proponowane przez WUTW formy zajęć mają na celu umożliwienie naszym Słuchaczom prowadzenia aktywnego trybu życia, rozwijanie zainteresowań, adaptację do zmieniających się warunków otaczającego świata, a co za tym idzie, poprawę jakości życia.

 

 

OPŁATY
Dokonanie opłaty semestralnej i posiadanie ważnej legitymacji uprawnia do korzystania ze wszystkich wykładów oraz warsztatów specjalnie zorganizowanych i przygotowanych dla naszych Słuchaczy. Uprawnia także do uczestnictwa w spotkaniach okolicznościowych i integracyjnych organizowanych przez WUTW.
Opłata za semestr jesienno-zimowy 2017/2018 wynosi 130 PLN.
Zajęcia fakultatywne, takie jak kurs komputerowy, kurs językowy, zumba, zajęcia plastyczne są dodatkowo płatne wg. cennika Regulaminu Opłat.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią Regulaminu Opłat, który znajduje się na tablicy ogłoszeń WUTW i w siedzibie Centrum Kultury Wilanów.
Zapisy: w siedzibie Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00

Szczegółowe informacje organizacyjne:
Beata Jurasz (koordynator WUTW) tel. kom.504 917 535
Anna Kaczor (koordynator WUTW) tel. kom. 730 197 799
Stanisław Gomółka 22 116 51 05