Centrum Kultury Wilanów

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Keep On Dance

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na zajęcia taneczne z panią Eweliną Stasiuk w Centrum Kultury Wilanów na ul. Kolegiackiej 3!

 

 

Grupa choreograficzna –7-14 lat, wszystkie style.
Zajęcia odbywają się w środy w godz. 19.30-20.30.

Znajdź swój styl, wyraź swoje emocje! Jazz? Hip hop? Modern? Broadway? Show dance? A może coś jeszcze innego? Ta grupa jest dla wszystkich chętnych, dla których pasją jest taniec. Dla tych, którzy już znają lub chcieliby znaleźć swój styl, w jakim będą najlepsi! Grupa idealna dla tych, którzy tańczą min.1 rok lub czują,  że posiadają dobre umiejętności taneczne lub po prostu chcą przyjść i się sprawdzić, uzyskać poradę instruktora, który ukierunkuje edukację taneczną. Pracujemy nad choreografiami indywidualnymi, duetami i w małych grupach. Przygotowujemy się do występów, także na zawodach lub pod kątem programów telewizyjnych czy innych, o jakich marzą uczestnicy. Szczególny nacisk kładziemy na dopasowanie muzyki i charakteru układu do osobowości ćwiczących. Tak, by mogli oni wyrazić siebie i po jakimś czasie potrafili sami tworzyć dojrzałe choreografie. Zapraszamy wszystkich chętnych - pierwsze zajęcia obejmują również rozmowę z instruktorem oraz są darmowe.

Hip-hop – 8-13 lat
Zajęcia odbywają się w środy w godz. 18.30-19.30.Kultura hip-hop powstała w afroamerykańskich społecznościach w latach 50. XX wieku w Ameryce. Do dzisiaj ewoluowała także na gruncie tanecznym. To niezwykle dynamiczny i energiczny „taniec ulicy”, łączący i asymilujący techniki takie jak locking, popping, funk i house. Charakterystyczne cechy hip-hopu to izolacje i plastyczna praca górnej partii ciała oraz nisko ugięte kolana.Taniec hip-hopowy w dużym stopniu opiera się o charakter tej kultury.Stwarza okazję tańczącym do niebywałej ekspresji, a także własnej inwencji i pomysłowości. Zakres ruchów to m. in.: toprock – dynamiczne kroki taneczne połączone z gestykulacją; powermoves – wymagające niezwykłej sprawności fizycznej figury rotacyjne i akrobatyczne; freeze – figura statyczna, która charakteryzuje się zatrzymaniem ciała na kilka sekund w konkretnej pozycji;drop (go down) – płynne przejścia z toprock do footwork pozwalające zachować płynność taneczną; footwork – kroki wykonywane w pozycji przysiadu podpartego. Na zajęciach będziemy mieli okazję także poimprowizować.
Najlepsi uczestnicy zajęć będą mieli okazję zaprezentować się w choreografiach hip-hopowych na występach grupy Keep On Dance.

Taniec nowoczesny (modern dance), 5-9 lat
Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. 18.00-18.45Taniec modern to przede wszystkim odmiana taneczno-ruchowa, w której tancerz pokazuje swoje emocje. Charakterystyczną cechą modern dance są płynne ruchy zaczerpnięte z klasyki i ułożenie stóp zaczerpnięte z tańca jazzowego. W modern dance mamy do czynienia z dużą liczbą zróżnicowanych choreografii, piruetów, dynamicznych wyskoków.
Na zajęciach najmłodsi spotkają się z nauką podstaw klasyki i jazzu, a także prostymi i dostosowanymi do wieku choreografiami hip hop czy disco. Zajęcia są odpowiednie dla wszystkich maluchów, którzy kochają muzykę i taniec.


Taniec nowoczesny (modern dance), 9-12 lat
Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. 18.45-19.45

Taniec nowoczesny (modern dance), 12-16 lat
Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. 19.45-21.00

Taniec modern to przede wszystkim odmiana taneczno-ruchowa, w której tancerz pokazuje swoje emocje. Charakterystyczną cechą modern dance są płynne ruchy zaczerpnięte z klasyki i ułożenie stóp zaczerpnięte z tańca jazzowego. W modern dance mamy do czynienia z dużą liczbą zróżnicowanych choreografii, piruetów, dynamicznych wyskoków.
Na tych zajęciach uczestnicy przygotowują choreografie jako członkowie zespołu Keep On Dance, który w ciągu roku ma szansę prezentować swoje układy na turniejach i imprezach młodzieżowych. Tutaj dzieci spotkają się z takimi stylami jak jazz, hip-hop, disco dance czy show dance. Zajęcia są odpowiednie dla wszystkich, którzy kochają muzykę i taniec.


Prowadząca – Ewelina Stasiuk – dyplomowany choreograf sceniczny, instruktor tańca i pilatesu, reżyser. Wielokrotna mistrzyni Polski i wicemistrzyni świata z 18-letnim doświadczeniem. Choreograf działającego przy CKW zespołu „Keep on Dance”, który ma na swoim koncie sukcesy, m.in.: II miejsce na III Mazowieckim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych 2016, udział w prestiżowym międzynarodowym konkursie „Dance Oscars” 2016, III miejsce oraz wyróżnienie na II Mazowieckim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych 2015, III i IV miejsce na II Ogólnopolskim Przeglądzie Tańca Nowoczesnego 2015 oraz dwa wyróżnienia na I Mazowieckim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych 2014.

Centrum Kultury Wilanów
ul. Kolegiacka 3
02-960 Warszawa
tel. 668 417 228
tel. 22 651 98 20

Dom Pracy Twórczej
ul. Ptysiowa 3
02-968 Warszawa

Filia w Powsinie
ul. Przyczółkowa 27 A
02-968 Warszawa
22 648 22 24

 

nr konta:
02 1030 1508 0000 0005 5015 9007

w tytule przelewu prosimy podać nazwisko uczestnika, oraz nazwę zajęć i za jaki okres jest regulowana opłata.