Centrum Kultury Wilanów

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Charytatywny Kiermasz Adwentowy w Powsinie

Email Drukuj PDF

tekst alternatywnyCharytatywny Kiermasz Adwentowy w Powsinie to wydarzenie od lat gromadzące licznych mieszkańców Powsina, ich gości i przyjaciół. Spotykamy się w radosnej atmosferze bliskości Bożego Narodzenia w konkretnym i szlachetnym celu. Zbieramy środki na przygotowanie świątecznych paczek dla podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas w Powsinie.

Jak co roku Parafialny Zespół Caritas w Powsinie oraz Centrum Kultury Wilanów, organizatorzy kiermaszu, przygotowują mnóstwo atrakcji. Co czeka nas tym razem?

️- Loteria, w której każdy los wygrywa!
️- Najlepsze w okolicy domowe ciasta, ręcznie dekorowane świąteczne ciasteczka, prawdziwe sękacze!
-️ Wyjątkowa kolekcja rękodzieła świątecznego: ozdoby wykonane techniką origami, malowane zabawki drewniane na choinkę, haftowane serca, cekinowe bombki!
️- Oryginalne szklane bombki na choinkę firmy Silverado!
-️ Smakowite wędliny z Kocierza!
-️ Ekologiczne miody!
️- Niepowtarzalna ceramika firmy Jehn!
-️ Wspaniały, różnorodny, skrzący się złotem, srebrem, czerwienią i zielenią wybór świątecznych dekoracji zaproponowany przez firmę Rose House
️ - Przysmaki węgierskie na świąteczny stół i nie tylko!
️- Oryginalna i niepowtarzalna biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Agnieszkę Witko-Hońską z firmy Oktiwa
️- Po raz pierwszy u nas – kolorowe i ciepłe pantofle, w sam raz na zimowe wieczory!

Każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Stali bywalcy cenią sobie możliwość nabycia naprawdę oryginalnych upominków, a przede wszystkim świadomość, że każdym zakupem wspomagają potrzebujących. Zapraszamy wszystkich, razem możemy naprawdę bardzo dużo!

Szczególnym wydarzeniem tegorocznego kiermaszu będzie wystawa obrazów Polaka ze Lwowa, pana Władysława Maławskiego, oraz jego ojca Mieczysława Maławskiego z możliwością zakupu wystawionych dzieł. Warto zobaczyć, a może nawet uzupełnić swoją domową kolekcję? Absolutnie polecamy!

Nieodłącznym elementem każdego kiermaszu, jego kulminacją, jest rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci. W tym roku temat konkursu dotyczy najpiękniejszej gwiazdy wigilijnej. Dziecięca wyobraźnia i kreatywność nie ma granic i już się cieszymy na ucztę, która nas czeka. Bądźcie z nami! Startujemy o 11.30. Najlepsze prace nagradzamy, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują drobne upominki. Po zakończeniu konkursu Centrum Kultury Wilanów zaprasza wszystkie dzieci na przedstawienie „Magiczny płatek śniegu”, które odbędzie się w sali parafialnej na ul. Przyczółkowej 56.

tekst alternatywny

Centrum Kultury Wilanów
ul. Kolegiacka 3
02-960 Warszawa
tel. 668 417 228
tel. 22 651 98 20

Dom Pracy Twórczej
ul. Ptysiowa 3
02-968 Warszawa

Filia w Powsinie
ul. Przyczółkowa 27 A
02-968 Warszawa
22 648 22 24

 

nr konta:
02 1030 1508 0000 0005 5015 9007

w tytule przelewu prosimy podać nazwisko uczestnika, oraz nazwę zajęć i za jaki okres jest regulowana opłata.