Centrum Kultury Wilanów

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Czerwiec

Email Drukuj PDF

Pokazy dzieci z grup zajęciowych CKW

Upragnione wakacje coraz bliżej. Nadszedł więc czas podsumowania minionego roku szkolnego i pochwalenia się wypracowanym w jego trakcie warsztatem muzycznym, tanecznym czy aktorskim. W związku z tym serdecznie zapraszamy Państwa na pokazy dzieci uczęszczających do Centrum Kultury Wilanów na zajęcia wokalne, instrumentalne, taneczne i teatralne. Wstęp wolny!

- 2 czerwca, godz. 17.00, ul. Kolegiacka 3 – występy gitarowe uczniów Leszka Halika;
- 5 czerwca, godz. 15.30, ul. Przyczółkowa 27 A – pokaz pianistyczny uczniów Tadeusza Zwierzchowskiego;
- 10 czerwca, godz. 18.30, ul. Przyczółkowa 27 A – przegląd muzyczny zespołu wokalnego ŁUPSS;
- 16 czerwca, godz. 19.00, ul. Kolegiacka 3 – spektakl w wykonaniu grupy teatralnej Oriny Krajewskiej i Anny Kózki;
- 19 czerwca, godz. 17.00, ul. Kolegiacka 3 – pokaz skrzypcowy uczniów Dominiki Romickiej;  
- 22 czerwca, godz. 18.00, ul. Kolegiacka 3 – występy gitarowo-pianistyczne uczniów Bogdana Rąbalskiego.


„Pejzaż” – koncert uczniów Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego
3 czerwca, godz. 19.00

Centrum Kultury Wilanów zaprasza na koncert semestralny uczniów Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego.

Działająca przy Fundacji Edukacji Kulturalnej Szkoła Piosenki od kilku lat realizuje projekt: „Piosenka to taka inna rozmowa”. W jego ramach młodzi wokaliści koncertują, prezentując polskie piosenki, w których tekst jest równie ważny jak melodia. Wybrane przez nich teksty Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory czy Jonasza Kofty z muzyką najwybitniejszych kompozytorów nie odpowiadają na wszystkie pytania, ale zadają niektóre – ważne dla wykonawców i ich publiczności.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!


Piknik z okazji Dnia Dziecka
4 czerwca, godz. 11.00, Royal Wilanów, ul. Klimczaka 1

Piknikowy czerwiec rozpocznie się w sobotę, 4 czerwca, w Royal Wilanów, a okazją do tego rodzinnego spotkania będzie Dzień Dziecka. A skoro okazją jest Dzień Dziecka, na pewno nie zabraknie atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Będzie można wziąć udział w licznych animacjach i warsztatach plastycznych, włączyć się w taneczny flash mob przygotowany przez dzieciaki z Centrum Kultury Wilanów… Na scenie zostanie wystawione przedstawienie teatralne, czarodziejskie sztuczki zaprezentuje tajemniczy prestidigitator… Wystąpią również laureaci III Wilanowskiego Festiwalu Młodych Talentów „Szuflada 2016”, dziecięcy zespół wokalny „Łupss” oraz gitarzysta Janek Pentz.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!


„Chrzest darem Miłosierdzia” – IX Święto Dziękczynienia
5 czerwca, godz. 12.00-21.37, plenery Świątyni Opatrzności Bożej, ul. Hlonda 1

Program obchodów Święta Dziękczynienia:

- godz. 8.00-12.00 – pielgrzymka dziękczynna z relikwiami św. Maksymiliana Kolbego z placu Marszałka Józefa Piłsudzkiego do Świątyni Opatrzności Bożej
- godz. 12.00-14.00 – Msza św. z dokonaniem uroczystego Aktu Dziękczynienia i Zawierzenia
- od godz. 14.00 otwarcie:
•    Miasteczka dla Dzieci i gry rodzinnej pod hasłem: „Wyprawa do Królestwa Niebieskiego”
•    Panteonu Wielkich Polaków
•    Ruchomego Teatru XXI wieku dla dzieci
- godz. 14.00-15.00 – występ artystów w Miasteczku dla Dzieci
- godz. 15.00 – wypuszczenie do nieba baloników „Dziękuję”
- godz. 15.00-21.00 – Festiwal „Moc Dobra”: wystąpią Mały Chór Wielkich Serc, New Life’m, Góralska Orkiestra Dęta ze Skomielnej Czarnej, Beata Bednarz, laureaci konkursu, Armia
- godz. 21.37 – zakończenie i modlitwa – Moja Rodzina, iluminacja świątyni


Przedstawienie teatralne: „Morskie Opowieści”
5 czerwca, godz. 12.45, ul. Kolegiacka 3

Centrum Kultury Wilanów zaprasza dzieci i rodziców na przedstawienie teatralne pt. „Morskie Opowieści” oraz na warsztaty plastyczne związane z tematem bajki.

Aktorzy Teatru Katarynka przedstawią historię, która pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku i wyruszyć w pełen przygód rejs. Dzieci będą przeciągać wraz z załogą linę, wezmą udział w akcji ratunkowej z ratownikiem WOPR, dowiedzą się, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur i jak postępować w razie zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad wodą. Będzie musicalowo, radośnie, ale i wzruszająco…

Bilety w cenie 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli) od 30 maja można nabyć w recepcji CKW na ul. Kolegiackiej 3. Nie prowadzimy rezerwacji biletów.

Po przedstawieniu zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat na warsztaty plastyczne związane z tematem bajki. Na warsztaty obowiązują osobne zapisy – od 30 maja pod nr. tel.: 22 651 98 20. Liczba miejsc jest ograniczona. Zakup biletu na spektakl nie jest równoznaczny z zapisem na warsztaty. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci uczestniczących w spektaklu.


„Witajcie w naszej bajce” – przedstawienie Teatru Rodzica i Zespołu „Bursztynki”
11 czerwca, godz. 13.00, Przedszkole nr 420, ul. Ledóchowskiej 8

Przedszkole nr 420 w Wilanowie i Centrum Kultury Wilanów zapraszają dzieci i rodziców na przedstawienie, które przygotowali Teatr Rodzica „Nikogo nie ma w domu” oraz Zespół „Bursztynki”.

Scenariusz przedstawienia pt.: „Witajcie w naszej bajce” powstał na podstawie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Widzowie spotykają się m.in. z Kaczką Dziwaczką, Żurawiem i Czaplą, Biedronką i Muchomorem, z chorą Żabą, z zakatarzoną Katarzyną, z Samochwałą, co w kącie stała, z Leniem, Skarżypytą i Kłamczuchą, z Jajkiem mądrzejszym od Kury oraz z Kokoszą Smakoszką. Aktorzy liczą na doping publiczności w trakcie wyciągania rzepki, którą zasadził Dziadek w ogrodzie. Od strony muzycznej wspiera ich Zespół Bursztynki”, który wykonuje takie piosenki jak: „Witajcie w naszej bajce”, „Miłość rośnie wokół nas” (z filmu „Król lew”), „Kundel bury” czy „Kotek Puszek”.

Wstęp wolny!

Festyn Letni „Dobry sąsiad zaprasza”
11 czerwca, godz. 14.00-18.00, ul. Ledóchowskiej 3

Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta z Miasteczka Wilanów zaprosiła Centrum Kultury Wilanów do współtworzenia letniego festynu, w czasie którego i dzieci, i dorośli znajdą coś dla siebie. Wystąpią m.in. gitarzysta Janek Pentz, zespoły Centrum Kultury Wilanów: dziecięcy zespół wokalny „Łupss”, Zespół Śpiewaczy „Powsinianie” oraz chór „Koleżanki z Wilanowa”.

Wstęp wolny!


Wilanowski Piknik Rodzinny
12 czerwca, godz. 12.30-17.30, plenery kolegiaty św. Anny w Wilanowie, ul. Kolegiacka 1

Parafia św. Anny w Wilanowie oraz Centrum Kultury Wilanów zapraszają na Wilanowski Piknik Rodzinny w ogrodach kolegiackich.

W programie:
- godz. 12.45 – Filharmonia Dziecięca: „W muzykalnej rodzinie”,
- godz. 14.00 – gala piosenki retro: „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”,
- godz. 15.30 – występy wokalno-taneczne zespołów Centrum Kultury Wilanów: „Powsinian”, „Radosnej”, Kuźni Artystycznej oraz zespołu „Łupss”.

Ponadto animacje kulturalne, gry i zabawy podwórkowe, warsztaty plastyczne oraz wiele innych atrakcji dla całej rodziny. Wstęp wolny!


Filharmonia Dziecięca: „W muzykalnej rodzinie”
12 czerwca, godz. 12.45, ogrody kolegiaty św. Anny w Wilanowie, ul. Kolegiacka 1

W czerwcu publiczność Filharmonii Dziecięcej pozna muzykalną rodzinę. Mama lubi śpiewać kołysanki, tata uwielbia podróże, dziadek ma zakręcony wąs i chętnie słucha muzyki Jana Sebastiana Bacha. A synek? Synek codziennie bawi się w piratów. W dodatku wszyscy są miłośnikami kina, nucą pod nosem wiele melodii filmowych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to muzyczna rodzina saksofonów! Zapraszamy na spotkanie z nimi. Przyjdźcie całymi, muzykalnymi rodzinami!

Wystąpi kwartet saksofonowy Morfeusz.

Koncert odbędzie się w ramach pikniku w ogrodach kolegiaty św. Anny na ul. Kolegiackiej 1. Wstęp wolny!


Gala piosenki retro: „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”
12 czerwca, godz. 14.00, plenery św. Anny w Wilanowie, ul. Kolegiacka 1

Podczas Wilanowskiego Pikniku Rodzinnego w ogrodach kolegiackich przy kościele św. Anny w Wilanowie usłyszą Państwo najpiękniejsze piosenki z okresu dwudziestolecia międzywojennego z repertuaru takich artystów jak Hanka Ordonówna, Tola Mankiewiczówna, Pola Negri, Eugeniusz Bodo czy Mieczysław Fogg.

Wystąpią:
Anna Maria Adamiak
Anna Spychalska
Romuald Spychalski
Przemysław Skałuba

Prowadzenie koncertu: Wojciech Dąbrowski, dyrektor artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. M.Fogga

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!


„Baw się razem z nami” – piknik podsumowujący CKW
19 czerwca, godz. 12.00, amfiteatr w Parku Kultury w Powsinie

Przez cały rok szkolny w Centrum Kultury Wilanów prowadzone były różnego rodzaju zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych… zajęcia plastyczne, wokalne, taneczne, instrumentalne… Czerwiec to czas podsumowania mijającego sezonu edukacyjno-kulturalnego. Wspaniała okazja, by zobaczyć na scenie wykonawców uczestniczących w zajęciach artystycznych CKW i przekonać się, jak rozwinął się ich talent. W tym roku zapraszamy do wspólnej podsumowującej zabawy 19 czerwca, na pikniku w amfiteatrze w Parku Kultury w Powsinie.

O godz. 12.00 wystąpi Darek Bernatek, który wykona utwory z repertuaru Czesława Niemena i Czerwonych Gitar, a po nim na scenę wejdą grupy artystyczne działające przy Centrum Kultury Wilanów: m.in. Kuźnia Artystyczna, Mała Kuźnia, „Łupss”, „Powsinianie”, „Grupa 30+”, „ Radosna”, dziecięco-młodzieżowe zespoły taneczne oraz młodzi gitarzyści i pianiści.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!


Uroczystości z okazji 320. rocznicy śmierci króla Jana III
19 czerwca, godz. 13.00, kolegiata św. Anny, ul. Kolegiacka 1

Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy oraz Centrum Kultury Wilanów zapraszają na uroczystości z okazji 320. rocznicy śmierci króla Jana III Sobieskiego, które odbędą się w kościele św. Anny na ul. Kolegiackiej 1.


XXXV Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne DIASTAR –

VII Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne alterDIASTAR im. Andrzeja Zatorskiego
29 czerwca – 2 lipca 2016

Na przełomie czerwca i lipca na terenie dzielnicy Wilanów odbędą się 7. Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne alterDIASTAR im. Andrzeja Zatorskiego, których współorganizatorem jest Centrum Kultury Wilanów. Jest to inicjatywa społeczna, przygotowana przez pasjonatów fotografii dla pasjonatów fotografii z całej Polski; kontynuacja warsztatów DIASTAR, które przez 28 lat odbywały się w Starachowicach.
Osoby, które zakwalifikowały się do konkursu fotograficznego, zmierzą się z dwoma tematami: „Fotoreportaż wilanowski” oraz „Wilanów nieznany”, a ich konkursowe prace ocenią m.in. Joanna Borowska, Grażyna Myślińska i Sławomir Olzacki – fotografowie współpracujący z Polską Agencją Fotografów FORUM.
W trakcie imprezy zapraszamy wszystkich, początkujących i zaawansowanych, adeptów sztuki fotograficznej na otwarte warsztaty fotografii reportażowej oraz na spotkania z profesjonalnymi fotografami. Nie lada gratką będzie możliwość zaprezentowania im swoich zdjęć. Miejscem wszystkich warsztatowych spotkań będzie Dom Pracy Twórczej w Powsinie, na ul. Ptysiowej 3. Więcej informacji na: www.kulturawilanow.pl.

Centrum Kultury Wilanów
ul. Kolegiacka 3
02-960 Warszawa
tel. 668 417 228
tel. 22 651 98 20

Dom Pracy Twórczej
ul. Ptysiowa 3
02-968 Warszawa

Filia w Powsinie
ul. Przyczółkowa 27 A
02-968 Warszawa
22 648 22 24

 

nr konta:
02 1030 1508 0000 0005 5015 9007

w tytule przelewu prosimy podać nazwisko uczestnika, oraz nazwę zajęć i za jaki okres jest regulowana opłata.